Meble wielofunkcyjne: szafa i regał dla wszystkich i do wszystkiego

Meble wielofunkcyjne są coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w wielu domach i mieszkaniach. Pozwalają one nie tylko na dopełnienie aranżacji, ale również są bardzo praktyczne – nierzadko wykraczając poza swoją „główną funkcjonalność”, co często widać na przykładzie tego rodzaju szaf i regałów. Pozwalają one nie tylko na przechowywanie w nich ubrań czy innych przedmiotów, ale także wzbogacają wystrój wnętrza oraz sprawiają, że wszystkie nasze drobiazgi mamy pod ręką.

Szafy coraz częściej przyjmują formę czegoś bardziej przypominającego schowek niż wolnostojącego mebla. Rozmaite rozplanowanie przegród, wieszaków oraz innych elementów czyni taką szafę nie tylko wyjątkowo funkcjonalną, ale pozwala również na zaoszczędzenie miejsca, szczególnie cennego w niewielkich mieszkaniach. Pod względem estetycznym szafy wypadają także doskonale: na rynku znajdziemy całe bogactwo kolorystyki, faktur oraz form. Wnętrze szafy możemy ponadto urozmaicić, w kwestii zorganizowania, wykorzystując różnego rodzaju pudełka i skrzynie, których wiele znajdziemy w sklepach – w estetycznych i przyjemnych dla oka wydaniach.

Szczególnie interesującym rozwiązaniem są popularne ostatnio szafy z lustrem – nadają się one zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń. W przypadku tych pierwszych pełnią także tę dodatkową rolę, że czynią takie pomieszczenie wizualnie większym niż jest ono w rzeczywistości. Pomijając oczywiste zalety posiadania lustra, rzecz jasna.

Podobnymi wytycznymi możemy kierować się przy wyborze regału. Z tym, że tutaj pod uwagę powinniśmy brać również głębokość poszczególnych półek, obok wymiarów samego mebla. Tak samo jednak jak w przypadku szaf, regały występują w różnych postaciach, więc na pewno znajdziemy coś dla siebie – szczególnym zainteresowaniem cieszą się ostatnio klasyczne, proste regały wykonane z drewna.

21 listopada, 2018

Dodaj komentarz