Meble włoskie – dlaczego warto w nie inwestować?

Włochom nie można odmówić tego, że wiele rzeczy robią dobrze. Chociaż słynną głównie z pizzy i makaronu, to nie można zapominać o tym, że ich samochody są piękne, szybkie i niezawodne. Podobną renomę mają również w świecie mody i kosmetyków. Nie dziwi więc fakt, że meble włoskie to także kwintesencja stylu, jakości i luksusu.

 

Dla kogo meble włoskie?

W rzeczywistości włoskie meble sprawdzą zarówno w nieruchomościach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Jeśli myślisz o zmianie czegoś w domu, dobrym wyborem jest wymiana starych mebli na ich włoskie odpowiedniki. Dlaczego?

1. Zapierają dech w piersiach

Włoscy projektanci mają talent do tego, jak łączyć to, co jest piękne i imponujące. Produkty dostępne w sprzedaży od włoskich marek meblowych idealnie pasują do każdego wnętrza i sprawiają, że już po przekroczeniu progu nasi goście zwrócą na nie uwagę.

2. Sprawią, że Twój dom będzie wyjątkowy

Wielką zaletą mebli włoskich jest prosty fakt, że nie można ich zobaczyć w zbyt wielu miejscach. Innymi słowy projekt różnych mebli włoskich jest wyjątkowy, więc szybko wyróżni się z natłoku identycznych mebli z sieciówki, które od tylu lat notorycznie pojawiają się polskich domach.

3. Dodają luksusu

Można mieć różne gusta, jednak o meblach włoskich nie można powiedzieć, że wyglądają na tanie lub wykonane z niskiej jakości materiałów. Choć produkty te mogą być nieco droższe od swoich zamienników, to jednak płaci się za coś, co wygląda znakomicie i sprawia wrażenie towaru luksusowego. W szczególności dotyczy to sof, stolików do kawy czy krzeseł.

4. Służą w idealnym stanie wiele lat

Inną ważną zaletą włoskich mebli, która została również potwierdzona przez licznych klientów z całego świata, jest to, że produkty te są wykonane z niezwykle trwałych materiałów. W większości przypadków wspaniały zestaw mebli włoskich będzie trwał w nienaruszonym stanie nawet przez pół wieku, zwłaszcza jeśli będzie on odpowiednio pielęgnowany. Dzięki temu meble włoskie są idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie komfort użytkowania i nie chcą co roku wydawać pieniędzy na renowację lub zakup nowego wyposażenia.

5. Składają się z harmonijnej mieszanki materiałów

Produkty te są tak piękne i wyjątkowe, ponieważ łączą kilka atrakcyjnych materiałów z dekoracyjnymi celami. Włoscy projektanci preferują drewno, skórę, szkło, stal nierdzewną i kilka innych tworzyw podczas ustalania nowych produktów. W rezultacie ich meble są nie tylko trwałe i łatwe do utrzymania w czystości, ale także bardzo wszechstronne i estetyczne.

Artykuł powstał przy współpracy z InternoItaliano – meble włoskie Wrocław – Importerem i sprzedawcą klasycznych i nowoczesnych mebli najlepszych włoskich marek.

27 czerwca, 2017

Dodaj komentarz