Mieszkanie utrzymane w aranżacji skandynawskiej

Mieszkania utrzymane w stylu skandynawskim odznaczają się przede wszystkim trzema cechami: mianowicie jest to wystrój minimalistyczny, ale jednocześnie z dużą dozą pragmatyzmu, zaś pod względem kolorystyki dominują ciepłe, jasne kolory. To specyficzne połączenie tworzące wyjątkową atmosferę przytulności i komfortu podbiło serca projektantów wnętrz oraz „zwykłych” domowników na całym świecie. Nie bez znaczenia jest także fakt, że do zorganizowania takiej aranżacji nie musimy wcale decydować się na niesamowicie wielkie wydatki. Styl skandynawski jest także w dużej mierze uniwersalny: z powodzeniem sprawdzi się zarówno w domu jednorodzinnym jak i apartamencie bądź mieszkaniu w bloku.

Aranżację skandynawską powinni rozważyć zwłaszcza ci, którym na co dzień doskwiera brak wystarczającego naturalnego oświetlenia w ich mieszkaniach. Styl skandynawski, jak wspomniano wcześniej, bardzo chętnie sięga po jasne kolory – zarówno, jeśli chodzi o malowanie ścian, jak i samo wyposażenie. Białe bądź beżowe meble oraz inne sprzęty sprawią, że pomieszczenie stanie się wizualnie nie tylko jaśniejsze, ale też większe niż w rzeczywistości.

W aranżacji skandynawskiej szczególnie dobrze sprawdzają się także różnego rodzaju drewniane elementy – zarówno wymienione wcześniej meble, ale też sama podłoga czy „użyteczne dodatki” w postaci niewielkich regałów czy montowanych bezpośrednio na ścianach półek. W kwestii okien możemy natomiast zdecydować się albo na rolety, co będzie pozostawało bardziej w duchu tej stylizacji, jak i będzie praktycznym rozwiązaniem, bądź lekkie, zwiewne białe, beżowe bądź szare firanki. W każdym razie – powinniśmy kierować się tym, aby pomieszczenia były jak najlepiej oświetlone.

Jeżeli chodzi natomiast o sztuczne oświetlenie, we wnętrzach skandynawskich szczególnie dobrze sprawdzają się wiszące lampy. Warto zadbać, aby montowane w nich żarówki emitowały delikatne, ciepłe światło a klosze były przezroczyste lub materiałowe.

15 czerwca, 2020