Modne drzwi w naszych mieszkaniach

Drzwi w naszych mieszkaniach oprócz oczywistego funkcjonalnego zastosowania, jakim jest odseparowywanie jednych pomieszczeń od drugich oraz powstrzymywanie niepowołanych osób przed dostaniem się do domu pełnią także ważną rolę aranżacyjną i wykończeniową. Przygotowując projekt wystroju wnętrz powinniśmy brać pod uwagę również drzwi – a tych na rynku mamy bardzo szeroki wachlarz: od klasycznych, przez umieszczone w specjalnych metalowych albo drewnianych ramach po „subtelne”, przesuwane modele.

Przesuwane drzwi, określane niekiedy po angielsku jako barn doors, to naścienne drzwi, które montuje się wewnątrz mieszkania na specjalnych prowadnicach. Obecnie są traktowane jako rozwiązanie dosyć oryginalne, ale bardzo praktyczne i świetnie współgrające z niemal każdą aranżacją. Możemy za ich pomocą zarówno, przykładowo, ukryć garderobę lub spiżarnię, ale też po prostu wydzielić w naszych pomieszczeniach poszczególne strefy lub w stosunkowo łatwy i nieinwazyjny sposób podzielić nasze mieszkanie.

Innym oryginalnym, coraz częściej spotykanym rozwiązaniem są szklane drzwi zamontowane w stalowej ramie. Podobnie jak drzwi przesuwane, również tego typu modele doskonale sprawdzają się w każdego rodzaju wnętrzach. Mogą one także zastępować klasyczne ściany działowe – oszczędzając przy tym miejsce i będąc o wiele bardziej stylową i milszą dla oka alternatywą, która doskonale wkomponuje się w większość popularnych aranżacji, zwłaszcza tych stawiających na minimalizm.

16 sierpnia, 2020