Modne zasłony do naszego mieszkania

Zasłony to obecnie wciąż jeden z najbardziej popularnych sposobów na regulowanie dostępu światła do naszych wnętrz poprzez okna, podobnie jak zapewniania domownikom prywatności. Na rynku dostępne są najróżniejsze wersje kolorystyczne i prawdziwe bogactwo materiałów, z których wykonywane są zasłony. Dzięki temu, z pewnością znajdziemy coś, co będzie odpowiadało naszym gustom, jak też komponowało się z istniejącą już we wnętrzach aranżacją. Przyjrzyjmy się kilku propozycjom, które w ostatnim czasie zdobyły sobie szczególne zainteresowanie.

Jedną z częściej spotykanych opcji są proste, matowe zasłony, charakteryzujące się ponadto delikatnie prześwitującym splotem. Dzięki temu, pozwalają na swobodny dopływ światła do pomieszczeń, ale jednocześnie zapewniają prywatność, uniemożliwiając zobaczenie, co dzieje się w środku. Łatwo również o nie zadbać – możemy śmiało je prać i prasować. Ponadto, w wielu sklepach dostępne są w przystępnych cenach. Odznaczając się prostym fasonem, świetnie sprawdzą się w towarzystwie prawie każdej stylizacji, a w szczególności tych, dla których charakterystyczny jest minimalizm.

W przypadku zasłon do sypialni warto zdecydować się na bardziej zaciemniające zasłony, szczególnie takie wyposażone w specjalną, nieprzezroczystą warstwę wewnątrz mającą za zadanie uniemożliwiać dostęp światła do wnętrza. W sypialniach doskonale sprawdzą się też, z oczywistych względów, zasłony w ciemnych kolorach: granat, brąz czy też pospolita czerń.

Jeżeli chcemy nadać jakiemuś pomieszczeniu wyjątkowej elegancji, na przykład jadalni, możemy zdecydować się też na zasłony wyposażone w dekoracyjne lamówki. Ich delikatny połysk sprawia, że wnętrze wydawać się bardziej „glamour”, a przy tym komfortowe i przyjemne.

24 listopada, 2020