Montujemy telewizor w salonie – jak zrobić to estetycznie?

W dzisiejszych czasach telewizor stanowi bardzo istotny element wyposażenia naszych domów i mieszkań. Najczęściej stawiany w salonie już dawno przestał być wyłącznie elementem funkcjonalnym. W ostatnim czasie wielkość telewizorów systematycznie rośnie, czego efektem są coraz większe, „czarne plamy” tworzone przez ekran, które w jakiś sensowny sposób należy wkomponować w mieszkanie. Wbrew pozorom to nie lada wyzwanie i dlatego przyjrzymy się tematowi nieco bliżej.

Producenci coraz częściej stawiają na wygląd
Kwestie wpasowania telewizora do wyglądu pomieszczenia nieco ułatwiają nam sami producenci tych urządzeń. Jeszcze nie tak dawno temu telewizor miał być po prostu duży, a do jego wyglądu nie przykładano specjalnej uwagi. Obecnie sytuacja zaczyna się zmieniać.
Niektórzy producenci oferują telewizory, których ekran jest jednocześnie lustrem. Gdy wyłączymy urządzenie to mamy w domu przepiękne lustro, które łatwo wkomponować we wnętrze. Są również takie urządzenia, które po wyłączeniu mogą wyświetlać dowolny obraz. Dodając do tego ładnie zaprojektowaną ramkę mamy na ścianie po prostu obraz XXI wieku.
Co ciekawe, bardzo możliwe, że w przyszłości telewizory po wyłączeniu będą przeźroczyste, ale na tę technologię przyjdzie nam jeszcze poczekać.
Dokładnie ukrywamy przewody
Najczęściej telewizor wiesza się dzisiaj po prostu na ścianie i jeśli już na to się decydujemy, to koniecznie ukrywamy przewody w ścianie bądź w specjalnych korytkach. Warto podkreślić również, że nieprawdą jest szkodliwy wpływ grzejnika na telewizor. Jeśli grzejnik jest blisko miejsca umiejscowienia telewizora, to nie bójmy się go tam wstawić.
Wykorzystujemy szafkę do montażu telewizora
Jeśli nie podoba nam się stawianie telewizora tradycyjnie na stoliku RTV, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać do tego celu dużą szafkę bądź nawet całą szafę. Bez problemu znajdziemy na rynku meble, do których zmieści się telewizor wręcz idealnie. Nie tylko ładnie się to prezentuje, ale dodatkowo szafkę możemy zamknąć, gdy telewizora nie używamy i usunąć go jednocześnie z otoczenia.
Telewizor nad kominkiem
Jeśli mamy w domu duży kominek, to wręcz idealnym miejscem na powieszenie telewizora może być ściana nad nim. Kominek również ma swoją ramkę i dlatego telewizor umieszczony nad nim będzie się wyjątkowo pięknie prezentował.

11 czerwca, 2018

Dodaj komentarz