Na jakie lustro do łazienki się zdecydować?

Wszyscy z pewnością zgodzimy się, ze lustro w łazience jest jej niezbędnym elementem – rzeczywiście, trudno sobie wyobrazić korzystanie z tego pomieszczenia zgodnie z jego przeznaczeniem, gdy nie ma w nim lustra. Do naszej dyspozycji oddany został dosyć szeroki wachlarz różnego rodzaju luster, na które możemy się zdecydować – w różnych kształtach oraz wraz z dodatkami uprzyjemniającymi korzystanie z lustra.

Najpowszechniejszym wariantem jest tradycyjne lustro – występujące z reguły w geometrycznych kształtach, jak koło albo prostokąt, bez podświetlenia oraz często posiadające specjalne zaczepy, które nie tylko ułatwiają montaż, ale również pozwalają na umieszczenie lustra na ścianie praktycznie w dowolny sposób. W ramach tego typu luster można znaleźć także modele z różnymi zdobieniami oraz posiadającym spód w jakimś kolorze, co sprawia, że zewnętrzna warstwa lustra prezentuje się nieco inaczej i nabiera unikalnego charakteru.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się również wszelkiej maści oświetlane i podświetlane lustra. Występują zazwyczaj w dwóch rodzajach: pierwszym, gdzie za oświetlenie odpowiadają wbudowane kinkiety, które mogą być regulowane, aby zapewnić optymalne oświetlenie oraz często posiadają „kompatybilne” półki i inne sprzęty montowane wespół z takim lustrem. Innym rodzajem oświetlanych luster są lustra oświetlane diodami LED. Jest to szczególnie praktyczne rozwiązanie, gdyż nie posiada ono żadnych wystających elementów – same diody odpowiedzialne za oświetlenie są umieszczone wewnątrz lustra i często tworzą różnorakie kształty oraz pozwalając na zmianę ich koloru.

Wybór lustra do łazienki powinien być podyktowany wieloma względami: znaczenie mają tutaj nie tylko praktyczne aspekty tego sprzętu, ale również jego komponowanie się z całym wystrojem łazienki oraz zapewnieniem odpowiedniej atmosfery korzystania z pomieszczenia, zwłaszcza tuż nad ranem, gdy zbyt intensywne światło w tradycyjnej łazience może być drażniące – warto choćby z tego powodu rozważyć montaż lustra oświetlanego.

7 czerwca, 2017

Dodaj komentarz