Na jakie schody możemy się zdecydować?

Niezależnie od tego czy jesteśmy posiadaczami wielopiętrowego mieszkania czy domu jednorodzinnego, jednym z kluczowych elementów zaprojektowania wnętrza jest uwzględnienie w tym przedsięwzięciu schodów pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Obecnie istnieje wiele różnych ciekawych rozwiązań tej kwestii – od różnego rodzaju zaprojektowania „klasycznych” schodów, po minimalistyczne, przykładowo, w formie samych stopni niejako wyrastających ze ściany.

Schody w pomieszczeniach stanowią integralną część ich aranżacji. W związku z tym, nierzadko będziemy musieli rozważyć czy określony układ dodatków i kolorystyka pomieszczań będą współgrać z projektem schodów. Na szczęście, wiele rozwiązań w kwestii schodów jest dosyć uniwersalnych, co pozwala nam z powodzeniem zaimplementować je do niemal każdej aranżacji.

We współczesnej architekturze bardzo popularne są schody stworzone na wzór swoistej układanki – stworzone z lekkich modułów, co jednocześnie pozwala nie planować ich bardzo szczegółowo w procesie budowy. Takie schody są dosyć minimalistyczne, ale stylowe i nie przytłaczają wnętrza ani nie zakłócają wrażenia przestrzenności. Podobnie świetnie sprawdzą się jednobiegowe schody z zaznaczonymi stopniami wykonanymi z drewna w jasnych kolorach.

Współczesny styl nie oznacza jednak obowiązkowego minimalizmu, o którym wspomniano wyżej. Jeżeli mamy wystarczająco miejsca oraz będzie to pasować do ogólnej aranżacji, możemy zdecydować się, przykładowo, na schody wykonane z kamienia, jak marmur. Sam materiał w tym przypadku pełni rolę dekoracji, zaś z reguły prosta i geometryczna forma nie sprawia wrażenia przepychu.

29 stycznia, 2019

Dodaj komentarz