Najnowsze trendy w świecie fototapet

142576566076110500W ostatnich latach coraz to większą popularność zyskują fototapety na ścianę, które z powodzeniem zastępują stosowane dotychczas tradycyjne tapety, tynki strukturalne oraz gołe ściany gipsowe, malowane na wybrane przez konsumentów kolory. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Przede wszystkim – za pomocą tego rodzaju tapet ukryć można wiele niedoskonałości. Chodzi tu przede wszystkim o zakrzywienia ścian, nierówno położone tynki, pęknięcia na ścianach. Odpowiednio dobrana tapeta pozwoli zniwelować, a nawet ukryć te niedoróbki.

Inaczej niż przy tradycyjnych ścianach gipsowych, malowanych farbami akrylowymi lub lateksowymi, wykorzystanie tapet do urządzenia wystroju wnętrza pozwala na niczym nieskrępowane zaplanowanie powierzchni oraz umieszczenie na nich wybranych przez siebie wzorów, a także innych wydruków – ciekawych tekstur, krajobrazów, panoram lub widoków na miasto, a także żywej natury. Często klienci sięgają też po odpowiednio zmodyfikowane reprodukcje obrazów i innych dzieł malarskich znanych artystów, które dodają pomieszczeniom wyjątkowego uroku. Możliwości, jakie niesie z sobą narastający postęp technologiczny, są w zasadzie nieograniczone. Nie jest bowiem problemem wykonanie na specjalnych rolkach nadruku o łącznej powierzchni sięgającej kilkudziesięciu metrów kwadratowych, co pozwala zakryć powierzchnię ścian nawet największych pomieszczeń w mieszkaniu lub domu. Zróżnicowane materiały wykorzystywane do nadruku wybranych projektów pozwalają na stworzenie tapet przeznaczonych do wyklejenia w każdym pomieszczeniu – nie tylko w pokojach dziennych czy sypialniach, ale też w przedpokoju, łazience lub kuchni – i to pomimo niekorzystnych warunków związanych ze zmianami temperatur pomieszczenia, nadmierną wilgocią lub ciepłem pochodzącym ze znajdujących się tam urządzeń.

Różne są też preferencje klientów decydujących się na zakup fototapety na ścianę. Oczywiście wiele zależy od tego, jakie ma być ich przeznaczenie. Urządzając pokój dziecięcy, rodzice kierują swoją uwagę w stronę asortymentu związanego ze znanymi dzieciom postaciami animowanymi, kreskówkami, a także takim tapetom, które zawierają nadruki ze zwierzętami (często animowanymi), materiałami, które mogą pomagać w procesie wychowania i edukacji dziecka. Inne preferencje przejawiają klienci szukający tapety do pokoju dziennego. Królują tutaj powtarzalne wzory potrafiące nadać odpowiedni klimat uprzednio urządzonemu już pomieszczeniu, często klienci decydują się też na wybór krajobrazu (zazwyczaj są to odpowiednio przygotowane zdjęcia ciepłych krajów) lub żywej natury (w tym przypadku wybór pada zazwyczaj na kwiaty). Często wybieranym wzorem są też zwierzęta na łonie natury oraz panoramy miast i ulic. Co odważniejsi decydują się na wzory abstrakcyjne, często też związane z kosmosem lub stanowiące przygotowane wcześniej w programach graficznych tekstury. Spośród wielu tapet przeznaczonych do wykorzystania w kuchni (m.in. poprzez użycie specjalnych papierów, odpornych na ścieranie i odklejanie, a także przeznaczonych do czyszczenia za pomocą wody) najczęstszym wyborem pozostają tapety imitujące kamienie, obiekty przyrody. Czasem też klienci zakupują tapety mające imitować płytki ścienne, których z różnych względów nie pomogą położyć we właściwym pomieszczeniu.

W ofercie sklepów oferujących tego typu asortyment znajdziemy tysiące wzorów, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych konsumentów. W większości przypadków – istnieje też możliwość samodzielnego przygotowania projektu, który zostanie następnie przeniesiony na flizelinę lub inny materiał wykorzystywany w procesie produkcji. Dzięki temu będziemy w stanie uzyskać wymarzony efekt.

10 marca, 2015

Dodaj komentarz