Narzedzia ogrodnicze Draper

139974546072086300Wybierając narzędzia ogrodowe należy zwracać baczną uwagę na jakość wykonania. Poszczególni producenci często wykorzystują odmienne materiały, natomiast zazwyczaj o funkcjonalności danego narzędzia nie przesądza wcale materiał, ale jakość wykończenia.

Jeden ze znanych producentów, firma Draper, istniejąca od 1919 roku, wykorzystuje w swoich narzędziach zarówno materiały klasyczne (stal, drewno), jak i nowoczesne (tworzywa sztuczne i kompozyty). Dla ogrodników oznacza to możliwość wyboru narzędzia, którym będzie się wygodnie pracowało: ze względu na uwarunkowania fizjologiczne, ergonomia pracy z poszczególnymi narzędziami może być bardzo zróżnicowana.

Firma przygotowuje narzędzia ogrodnicze – profesjonalne noże do darni – z segmentu ekonomicznego, nadające się dla amatorów uprawy roślin, a także z segmentu profesjonalnego (Draper Expert) nadające się także do użytku na dużo większą skalę, na przykład w firmach zajmujących się utrzymaniem zieleni. Różnice pomiędzy tymi segmentami widać choćby na przykładzie noży do darni. Te proste w gruncie rzeczy narzędzia, poddawane są bardzo dużym obciążeniom.

W segmencie ekonomicznym można kupić solidny nóż oznaczony symbolem D 88797 za cenę poniżej 50 złotych, natomiast do użytku profesjonalnego przeznaczony jest na przykład D 22222 w cenie ok. 130 złotych. Drugi z nich jest w celu zwiększenia trwałości w całości wykonany z odpornych na korozję metali, natomiast pierwszy ma epoksydową głowicę: trwałą, ale nie aż tak, jak głowica polerowana. Do obu szpadli pasują kupowane oddzielnie uchwyty w kształcie litery T, dzięki którym posługiwanie się nożami jest łatwiejsze. To oczywiście tylko jeden z licznych przykładów, kiedy oba narzędzia są wysokiej jakości, wykonane z innych nieco materiałów, ale mają różne przeznaczenie przede wszystkim ze względu na wytrzymałość materiałową.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wysokiej jakości narzędzi ogrodniczych Draper zapraszamy na stronę Narzedziak24.pl.  Nóż do darni Draper pozwoli zadbać o twój trawnik.

12 maja, 2014

Dodaj komentarz