Naturalne metody oczyszczania powietrza w naszych mieszkaniach

W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnorakich rozwiązań pozwalających nam zadbać o nasze zdrowie i poprawić jakość życia w naszych domach i mieszkaniach. Jednym ze szczególnie popularnych aspektów tychże jest poprawa jakości powietrza. Rozmaite nawilżacze i oczyszczacze powietrza cieszą się ostatnio nieustannie rosnącym zainteresowaniem. Istnieje jednak też rozwiązanie naturalne, a przy tym pozwalające nam wprowadzić do naszych pomieszczeń nieco życia oraz uzupełnić ich aranżację.

Mowa tutaj o roślinach oczyszczających powietrze. Jakkolwiek wiele z nich posiada, w mniejszym lub większym stopniu, wspomnianą właściwość, to istnieją gatunki, które sprawdzają się pod tym kątem szczególnie dobrze. Oprócz tego, bardzo dobrze się prezentują i są świetnym rozwiązaniem pod względem estetycznym, nawet jeśli nie jesteśmy fanami zieleni w mieszkaniach.

Jedną z bardziej popularnych roślin odświeżających i oczyszczających powietrze jest skrzydłokwiat, nazywany też niekiedy skrzydłolistem. To niewymagająca zbyt wiele zachodu, dobrze prezentująca się roślina spotykana zwykle w Ameryce Południowej i Środkowej oraz Azji Południowo – Wschodniej. Skrzydłokwiat jest także miły dla oka za sprawą swoich mięsistych, długich, ostro zakończonych liści w odcieniach zwykle bardzo intensywnej zieleni. Jeżeli damy mu natomiast trochę czasu, roślina uraczy nas ponadto charakterystycznymi, kielichowatymi kwiatami.

Inną rośliną mogącą służyć do oczyszczania powietrza, uzupełnienia aranżacji wystroju, a także mającą wiele innych zastosować jest, co może być niespodzianką, aloes. Istnieje wiele różnych gatunków i odmian aloesu, pozwalających wybrać coś, co będzie komponowało się ze stylistyką pomieszczeń w naszych mieszkaniach, a jednocześnie odznaczało się pozytywnym wpływem na nasze zdrowie. Podobnie jak skrzydłokwiat, aloes jest raczej mało wymagającą rośliną i będzie się świetnie rozwijał nawet w niewprawnych rękach.

29 czerwca, 2020