Niech żyje styl skandynawski!

Widać bardzo wyraźnie, że mieszkańcy naszego kraju pokochali styl skandynawski w swoich wnętrzach. Niezwykle często stosują tego typu meble, tekstylia czy dodatki. Skąd wzięła się popularność skandynawskich tematów w kraju nad Wisłą?

W prostocie tkwi siła!

W przypadku tych właśnie klimatów we wnętrzach najbardziej liczy się prostota i naturalność. Nie mamy tu bowiem raczej do czynienia z plastikiem czy cekinami. Stawia się na to, co w bezpośredni sposób związane z Matką Ziemią. Dlatego właśnie pojawia się tak wiele drewna, sporo lnu, sznurka, wełny i bawełny. Nie zapominajmy także o tym, że Skandynawowie bardzo dużo uwagi poświęcają zagadnieniom ekologii, które i w naszym kraju są coraz bardziej popularne. Stosowanie biodegradowalnych materiałów to także siła owego klimatu. Sporo na temat tego, jaki jest to wystrój wnętrz, przeczytać można na blogach zajmujących się tą właśnie tematyką.

Warto pamiętać również o tym, że nietoksyczne farby do ścian i inne materiały tego typu mają dobry wpływ na zdrowie mieszkańców, nie pojawia się bowiem ryzyko alergii czy nawet zatruć.

Jaka kolorystyka się sprawdza?

Skoro naturalność, to oczywiście także w pełni naturalne kolory. Dlatego właśnie w przypadku klimatów skandynawskich świetnie komponowały się będą beże i brązy, szarości, butelkowa zieleń oraz biel. Gdzieniegdzie pojawiać się też może grafit, ale w niedużej ilości.

Warto wspomnieć także o tym, że klimaty skandynawskie są niejako połączeniem przytulności oraz nowoczesności. Nie do końca kobiece, nie do końca męskie – zatem szalenie uniwersalne. Jak twierdzą specjaliści z branży aranżacji wnętrz, są one w stanie sprawdzić się zarówno w dużym lofcie w centrum miasta, jak i w obszernym domku na wsi bądź też kawalerce. Dzięki swojej uniwersalności styl skandynawski zostaje z nami na lata. Nie jest krzykliwy, udziwniony, taki, w przypadku którego szybko mamy do czynienia z końcem mody na dany styl i musimy aranżować wnętrze zupełnie na nowo. Tutaj bowiem przez długi, długi czas możemy cieszyć się tym, jak ozdobione są nasze przestrzenie.

Jakie elementy stylu skandynawskiego warto wprowadzić do wnętrza?

Styl ten to zarówno designerskie szaro-białe pufy, jak i mięciutkie, bardzo puchate poduszki. To także minimalistyczne, proste zasłony oraz proste świeczki. Nie zapominajmy, że bardzo często w tym właśnie klimacie tworzone są naścienne ozdoby w postaci tapet, fototapet oraz obrazów. Jedno jest pewne – styl rodem ze Skandynawii pozostanie z nami na długo!

15 marca, 2018

Dodaj komentarz