Nowoczesna aranżacja łazienki – wanny owalne

Stylowa, a zarazem funkcjonalna aranżacja łazienki to nie lada wyzwania, zwłaszcza w przypadku, gdy do dyspozycji pozostaje pomieszczenie o stosunkowo niewielkiej kubaturze. Wanny owalne, to zdecydowany hit ostatnich lat. Do jakich łazienek będą pasowały wprost idealnie, a kiedy zastanowić się nad innym rozwiązaniem?

Jakie zalety mają wanny owalne?

Prestiż, wysoka jakość, styl, wyczucie smaku – to określenia, które przychodzą pierwsze na myśl, gdy zobaczy się najlepsze aranżacje łazienek, w których zostały zamontowane wanny owalne. Planując remont łazienki, może warto się zastanowić, czy do mieszkania nie wprowadzić odrobinę luksusu stosując taką wannę? Koszt zakupu może i jest nieco większy, niż w przypadku wanny tradycyjnej, jednak należy pamiętać o tym, że jest to inwestycja na długie lata. Jakie zalety mają wanny owalne? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na uniwersalność takiego rozwiązania. Wanny czy to okrągłe, czy też owalne doskonale będą się prezentować w każdym miejscu łazienki, niezależnie od tego czy zostaną zamontowane na jej środku, czy też przy ścianie. Kolejny plus, to funkcjonalność – montując odpowiednio dużą wannę, można się cieszyć ze wspólnych romantycznych kąpieli we dwoje. Nie można zapomnieć również o efekcie wizualnym. Wanny tego typu dodadzą prestiżu każdemu pomieszczeniu. Doskonale wpasują się zarówno w stylizacje nowoczesne, jak i te wykonane w stylu vintage. Ciepły styl rustykalny czy surowy modernistyczny? Nie ma znaczenia – wanny owalne to wszak rozwiązanie uniwersalne!

Wanny owalne – w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

Planując zmianę aranżacji łazienki trzeba pogodzić ze sobą dwie kwestie. Niezmiernie istotna jest zarówno funkcjonalność pomieszczenia, jak i jego finalny wygląd. Jeżeli ktoś ma malutką łazienkę, w której zmieścić musi się zarówno wanna, pralka, umywalka jak i toaleta, to wolnostojące wanny owalne może nie do końca będą dobrym rozwiązaniem. W każdym innym przypadku, zdecydowanie warto taki zakup wziąć pod uwagę. Wanny owalne najlepiej będą się prezentować na środku pomieszczenia, wówczas można najpełniej wydobyć ich charakter. Producenci mają niezwykle szeroką ofertę. Dostępne są wanny w różnych rozmiarach oraz wykonane z materiałów różnego rodzaju. Zwłaszcza ten ostatni aspekt ma istotny wpływ na ostateczny koszt produktu. Im bardziej nowoczesne i zaawansowane technologicznie materiały zostały użyte do produkcji wanny, tym będzie ona droższa. Jeżeli chodzi o codzienne utrzymanie czystości, to wanny owalne nie mają szczególnych wymagań w tym zakresie. Grunt, to systematyczne czyszczenie specjalistycznymi środkami przeznaczonymi do pielęgnacji łazienki.

2 lutego, 2020