Nowoczesna aranżacja sufitu Nowoczesna aranżacja sufitu

Tradycyjne plafony i żyrandole nie wyszły z mody, ale doskonałą alternatywą dla nich jest zastosowanie nowoczesnego oświetlenia, między innymi źródeł światła w suficie. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Rodzaj światła, jak i ukształtowanie sufitu, do tego rozmieszczenie punktów świetlnych są w stanie sprawić, że wnętrze będzie nie tylko doskonale oświetlone, ale i wydobędzie to, co w nim najpiękniejsze. Mankamenty bądź elementy, które nie przypadają nam do gustu, a nie mamy pomysłu, jak je zmienić, zostaną sprytnie zamaskowane. Uzyskamy harmonijne wnętrze. Co więcej, takie nowoczesne rozwiązanie pasować będzie nie tylko do współczesnych aranżacji.

Funkcjonalnie i atrakcyjnie

Źródło światła zamontowane w szczelinie wąskiej wnęki, da niesamowity efekt. Podzieli przestrzeń na fragmenty. Tak rozlokowane światło jest w stanie podkreślić kształt pomieszczenia i wskazać kierunek drogi.

Wizualnie pięknie prezentuje się oświetlenie umieszczone w suficie, ale w przeszklonej wnęce. Jest jasno, przestronnie i nowocześnie. Taka forma zapewnienia światła doskonale sprawdza się w sufitach korytarzy. Sprawia wrażenie, jakby nad nami były okna, które wpuszczają do środka naturalne światło. Mamy zatem pomysł na skuteczne ożywienie przestrzeni, w zupełnie inny sposób niż dotąd oferowały chociażby kinkiety.

W łazience punkciki światła umieszczone w suficie doskonale rozświetlają przestrzeń. Tworzą grę świateł z gładkimi lustrami. Nie zaburzają harmonii i pozostawiają wnętrze przestronnym, co jest ważne w małych łazienkach. W skromnych pomieszczeniach tego typu, zwisająca z sufitu lampa może nieco przytłaczać. Nowoczesne lampy AZzardo.com.pl lepiej pozostawić do dużych przestrzeni, nie tylko łazienkowych, a w tych skromnych i nie grzeszących metrażem, postawić na subtelne punkciki.

Inspirująco do współczesnego wnętrza

We wnętrzach nowoczesnych, bogato zdobionych czy też surowych, ale luksusowych, idealnie sprawdza się oświetlenie, które jest nie tylko funkcjonalne, ale w równym stopniu stanowi dekorację. To właśnie tutaj możemy pozwolić sobie na futurystyczne kształty, bardzo wyraziste barwy. Materiały, które w przestrzeniach klasycznych i tradycyjnych nie miałyby racji bytu.

Oświetlenie punktowe, nowoczesne może nie tylko pięknie wyglądać na suficie. Umieszczone w listwach eksponuje poszczególne elementy wystroju wnętrza. Podkreśla fakturę naturalnych materiałów, czyni oświetlone w ten sposób miejsce zdecydowanie bardziej wyrazistym.
Takie rozwiązanie jest w stanie dopełnić wybranej aranżacji wnętrza. Stanowić może również dopełnienie klasycznie, ale luksusowo urządzonego pomieszczenia, w którym brakowało ostatniego elementu skrzętniej tworzonej, aranżacyjnej układanki.

Zaletą nowoczesnego oświetlenia jest kolejno jego energooszczędność, gdy stosujemy żarówki LED i osiąganie maksymalnej jasności w bardzo krótkim czasie, bez zwiększania poboru energii. Takie światło określane jest również, jako zdrowe, stąd warto zastanowić się nad jego wyborem.

18 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz