Nowoczesna kuchnia – strażniczka domowego ogniska

Nowoczesna kuchnia jednak, oprócz tradycyjnego ciepła i zapachów, lubi się wyróżniać i być podziwiana. Kuchnia w stylu nowoczesnym jest jak kobieta – silna i niezależna, ale zawsze dbająca o domowe ognisko. Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Wyposażenie nowoczesnej kuchni – akcesoria na miarę współczesności

Aby kuchenne życie toczyło się smacznie i przyjemnie, warto podglądać, jakie nowości proponuje wyposażenie nowoczesnej kuchni. Strefy, które są codziennie użytkowane, dzięki najnowszym technologiom mogą być zaopatrzone w sprzęt, który nie tylko ułatwia wykonywanie prac, ale i cieszy swoim modernistycznym wyglądem. Nowoczesne AGD, którego asortyment w sklepach internetowych i stacjonarnych jest bardzo urozmaicony, pozwala na dopasowanie funkcji i właściwości sprzętów do potrzeb gospodarzy, którzy będą je na co dzień eksploatować.

  • Nowoczesna płyta gazowanowoczesna plyta gazowa solgaz

jedni lubią ceramikę, inni indukcję, ale są i zwolennicy tradycyjnych „gazówek”, które obecnie zaskakują swoim modernistycznym wyglądem. Nie ma rzeczy niemożliwych, a płyta gazowa jest tego doskonałym przykładem, ponieważ funkcjonalność palników została obecnie schowana pod ceramiką płyty, co zyskuje na efektywnym wyglądzie oraz utrzymywaniu czystości.

  • Nowoczesny piekarnik

nowoczesny piekarnik solgaz

nie trzeba być piekarzem, cukiernikiem, ani szefem kuchni, aby używać piekarnika. Kiedyś używane okazjonalnie, głównie do wypieku okolicznościowych ciast lub wykwintnych dań, dziś eksploatowane na co dzień, przechodzą renesans swojej użyteczności. Nowoczesne, ukryte w zabudowie piekarniki cechują się wieloma funkcjami, ułatwiającymi życie, a dodatkowo wyglądają bardzo stylowo, posiadając często designerskie panele sterujące.

  • Nowoczesny okap
Nowoczesny okap


sprzęt AGD, który kiedyś odstraszał swoimi gabarytami, dziś zyskał drugą młodość, dzięki efektownym projektom kreatorów wnętrz i producentów, którzy decydują się na produkcję tych urządzeń. Lekkie, kompaktowe, mogą zaskakiwać oryginalnymi kształtami, dlatego często wieszane są w centralnej części kuchni, zaznaczając swoją obecność.

Nowoczesna zabudowa kuchni jeszcze nigdy nie miała tyle odsłon, które są wciąż urozmaicane modernistycznymi sprzętami, spójnie do siebie pasującymi. Urządzenia nie są już tylko miejscami pracy, ale rdzennym wyposażeniem, który dyktuje styl i trendy aranżacyjne.

Nowoczesne meble kuchenne – trendy w projektowaniu

Meble kuchenne nowoczesne inspiracje to najczęściej obraz wzorowany na profesjonalnych stanowiskach pracy – duże urządzenia, wyspecjalizowane blaty, wiele naczyń, narzędzi i sztućców. Moda na gotowanie popchnęła za sobą trendy w urządzaniu kuchni, dlatego aranżacja wnętrz gospodarczych jest obecnie stawiana na wysokim poziomie, zawsze przemyślana, ale jednocześnie spójna z upodobaniami i stylem domowników.

aranżacje nowoczesnej kuchni


Niezaprzeczalnie największą popularnością cieszą się meble białe, które wprowadzają wiele jasności i rozświetlają pomieszczenie. Ten odcień zabudowy pasuje także do każdego stylu, jaki dominuje w reszcie urządzenia mieszkania. Wykańczając fronty lakierem na wysoki połysk, oraz dobierając designerskie dodatki, łatwo można uzyskać luksusowy efekt glamour. Stawiając na naturalne blaty w drewnie lub wprowadzając elementy cegły, można otrzymać znany i lubiany styl skandynawski. Jeśli natomiast modernistyczne mieszkanie zostało wykończone w kanonie industrialnym, białe meble idealnie skomponują się z kamieniem lub betonem, tworząc chłodny, ale drapieżny charakter.

Kuchnia nowoczesna – triki w urządzaniu

Współczesne kuchnie lubią być otwarte. Nie chowają się po kątach, są odważne i chcą być doceniane. Dlatego też kuchnia nowoczesna trendy i ich aranżacje to najczęściej kilka, często już spotykanych schematów:

  • nowoczesna kuchnia z salonem

zatarte granice stwarzają przyjazne warunki do odbywania spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. Pani domu nie musi już przesiadywać w odosobnieniu, aby przygotować posiłki, którymi uraczy gości. Wszystko można tworzyć, czynnie uczestnicząc w odbywającej się imprezie,

  • nowoczesna kuchnia z wyspą
    centralizacja miejsca pracy, a także alternatywa dla dużego, dębowego stołu, zajmującego sporo miejsca. Nowoczesne kuchnie lubią być dopieszczone wyspą, ponieważ spełnia ona wszystkie oczekiwania, zarówno funkcjonalne jak i estetyczne,

  • nowoczesna kuchnia z barkiem

wydzielone jadalnie zostają pomału wypierane przez kompaktowe i modernistyczne barki, umieszczane na granicy otwartej kuchni z salonem. Przy nich, w wygodny sposób można zjeść posiłek lub wypić kawę.

Dowiedź się więcej o aranżacji nowoczesnej kuchni z artykułu: https://solgaz.eu/blog/kuchnia-nowoczesna-jak-urzadzic-i-wyposazyc-nowoczesna-kuchnie/

30 września, 2019

Dodaj komentarz