O czym pamiętać wybierając oświetlenie do łazienki?

O ile w przypadku salonu czy sypialni dużą wagę przywiązuje się do wyboru oświetlenia, o tyle aspekt ten bardzo często pomijany jest w przypadku łazienki. Niedostateczne doświetlenie przestrzeni łazienkowej bardzo szybko da się we znaki. Jak bowiem wykonać perfekcyjny makijaż lub dokładnie się ogolić, gdy w łazience jest ciemno jak w jakiejś komórce?

Ile punktów świetlnych zamontować w łazience?

Zastanawiasz się nad tym, czy w łazience wystarczy jedna lampa, czy może zdecydować się na większą ilość punktów świetlnych? Dużo w tej materii zależy między innymi od wielkości pomieszczenia, jednak pamiętaj o tym, że o wiele lepiej jest przesadzić z ilością lamp i zamontować o jedną sztukę więcej, niż męczyć się w zbyt ciemnej łazience. Przy pomieszczeniach o stosunkowo niewielkiej kubaturze możesz zdecydować się na zamontowanie jednego centralnego punktu świetlnego na suficie, a także dodatkowego bocznego plafonu. Jeżeli wciąż będzie zbyt ciemno, wówczas sięgnij po praktyczne rozwiązanie, jakim jest dodatkowe oświetlenie montowane nad lustrem.

Jak wybrać lampę do łazienki?

Przy wyborze lampy łazienkowej warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Liczyć będzie się między innymi:

  • cena – nie jest to aspekt najważniejszy, jednak dla bezpieczeństwa domowego budżetu warto przyjąć jakieś ogólne założenia co do wysokości planowanych wydatków,
  • design – różnorodność dostępnych propozycji jest wprost oszałamiająca – to czy zdecydujesz się na nowoczesną, czy bardziej tradycyjną stylistykę zależy tylko i wyłącznie od Twoich preferencji,
  • moc – w tym aspekcie weź pod uwagę wielkość łazienki, a także to, ile lamp ma się w niej docelowo znaleźć,
  • rodzaj oświetlenia – możesz zamontować lampę na suficie lub na ścianie – im więcej punktów świetlnych, tym jaśniejsze będzie pomieszczenie.

Nie podejmuj decyzji na przysłowiowych wariackich papierach. Przemyśl dokładnie każdy element wystroju łazienki. Weź pod uwagę różne możliwości montażu lamp w łazience – nie musisz ograniczać się tylko i wyłącznie do standardowych rozwiązań, czy to w zakresie sposoby montażu, czy materiału, z jakiego wykonane są lampy.

Sklep internetowy z oświetleniem

Jeżeli szukasz ciekawych inspiracji w zakresie oświetlenia łazienkowego, to koniecznie zapoznaj się z ofertą dostępną w sklepie internetowym Elampki.pl. Znajdziesz tam produkty o niebanalnym designie, które zachwycą Cię swoją stylistyką. Z łatwością wybierzesz oświetlenie do swojej łazienki, niezależnie od tego, zależy Ci na lampie sufitowej, czy może takiej, którą można przymocować do ściany. Z pewnością ucieszysz się, widząc atrakcyjne ceny, które w połączeniu z wysoką jakością asortymentu sprawiają, że obok tej oferty nie można przejść obojętnie.

18 września, 2020