Obramowane lustro jako ozdoba w naszych wnętrzach

Obramowane lustro jest coraz częściej spotykane jako praktyczna i efektowna ozdoba w naszych wnętrzach. Stanowi ono także rozwiązanie dosyć uniwersalne: może być zarówno uzupełnieniem już istniejącej aranżacji, jak też stanowić jej centralny punkt. Pełni też funkcję powiększającą optycznie przestrzeń, co docenią z pewnością osoby mieszkające w dosyć małych pomieszczeniach. Dzisiaj podpowiadamy Wam na jakie lustro w ramie można się zdecydować – tak, aby najlepiej współgrało z naszą wymarzoną aranżacją.

Jednym z najpowszechniejszych rozwiązań w tym zakresie są lustra w drewnianych ramach. Pełni ono nie tylko role, o których wspomniano wyżej, ale także wprowadza do pomieszczenia specyficzną nutę elegancji. Jest to świetny pomysł zwłaszcza w małych pomieszczeniach, gdzie należy raczej unikać większych dekoracji. Drewniana rama może występować w różnych wariantach: grubszych, rzeźbionych i ozdobionych różnymi ornamentami, jak też cienkich ramach. Te drugie sprawdzą się szczególnie dobrze właśnie w niewielkich pomieszczeniach – czynią one bowiem powierzchnię lustra zdecydowanie dominującą, a im większe lustro, tym większy jego efekt wizualny powiększający pomieszczenie.

W pomieszczeniach o dużej powierzchni możemy natomiast zdecydować się na bardziej ozdobne lustro. Można tutaj zastosować wspomnianą już drewnianą ramę, acz bogato zdobioną, bądź wykonaną z ozdobnego metalu. W pomieszczeniach minimalistycznych i wykonanych w aranżacji skandynawskiej możemy zdecydować się na lustra w pomalowanych ramach, w szczególności w jasnych kolorach.

Ciekawe rozwiązania możemy wykorzystać w szczególności w szeroko rozumianych aranżacjach salonowych. Możemy wybrać, przykładowo, lustro umieszczone w mosiężnej ramie, z charakterystycznymi „ciężkimi” kolorami, jak brąz czy granat. Takie lustro będzie idealnym uzupełnieniem bogatej, eleganckiej aranżacji salonu w jasnych kolorach, zwłaszcza utrzymanej w bieli. Może także skutecznie ocieplać wnętrza utrzymane w chłodnych barwach.

2 września, 2019

Dodaj komentarz