Ociekacz i suszarka do naczyń dla Twojej wygody

Zmywanie naczyń nie należy do naszych ulubionych czynności. Z powodzeniem jednak jesteśmy w stanie ułatwić sobie to zadanie i sprawić, że zmywanie przebiegnie sprawnie oraz szybko. Z pomocą przychodzą suszarki do naczyń, a także ociekacze przeznaczone na sztućce. Które z nich wybrać?

Suszarka do naczyń

W nowoczesnych kuchniach suszarki do naczyń zwykle zostają ukryte w zamkniętych szafkach. Rozwiązanie to należy do jednych z najbardziej estetycznych. Szafka kuchenna, a tuż za jej drzwiczkami schną umyte naczynia. Niestety nie da się wyeliminować wad takiego rozwiązania. Przede wszystkim wilgoć nie wpływa zbyt dobrze na szafki, tym bardziej drewniane. Trzeba się liczyć z trudniejszą pielęgnacją, łatwiejszym łapaniem wilgoci i niemożnością umieszczenia dowolnego ciężaru na tak zastosowanej suszarce.

Bardzo dobrym rozwiązaniem staje się suszarka do naczyń wraz z tacą, którą można postawić w dowolnym miejscu. Nie ma ryzyka, że zacznie się uginać pod ciężarem naczyń, bo nie jest zawieszona w górze, jak ta, która zostaje wmontowana w szafkę. Poza tym podczas mycia naczynia odkładane są niejako w poziomie, a nie na wysokość. Nie doświadczamy wody kapiącej po rękach, bo nie trzeba mytych talerzy czy szklanek umieszczać wysoko. Jest nieco mniej miejsca, ale pod względem użytkowania można liczyć na większa wygodę. Tego typu rozwiązanie oferuje sklep internetowy z wyposażeniem kuchni DoGotowania.pl.

Suszarki do naczyń z tacą idealnie sprawdzają się w mniejszych kuchniach, w których szafki nie oferują na tyle miejsca, by umieścić w nich takie wykonania. Poza tym mogą stanowić suszarkę zapasową, gdy spodziewamy się większej liczby gości, a co za tym idzie, zdecydowanie więcej naczyń do mycia.

Ociekacz na sztućce

Suszarkę do naczyń warto uzupełnić o ociekacz na sztućce. Tutaj wybór jest naprawdę szeroki. Zarówno pod względem kształtów, rozmiarów, jak i materiałów służących do wykonania poszczególnych produktów.

Ociekacze warto dopasować do aranżacji kuchni. Mogą być kolorowe, wykonane z tworzyw sztucznych i dość łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ wystarczy je regularnie czyścić, w taki sam sposób, jak naczynia. Innym rozwiązaniem są ociekacze ze stali, przypominające koszyczki. Estetyczne i eleganckie, idealne do kuchni nowoczesnych, choć nie tylko. Małe ryzyko zawilgocenia zmieniającego się w pleśń, bowiem koszyczki ze wszystkich stron są otwarte.

Ociekacze można postawić w dowolnym miejscu bądź poszukać takich, które są zakładane na zlew i z jednej strony pozwalają umieścić gąbkę do mycia. To także wygodne i oszczędne pod względem miejsca rozwiązanie.

Kolorów, kształtów i wykonań jest na tyle dużo, by nawet najbardziej wymagający mogli znaleźć produkt dla siebie. Dopasowany do potrzeb, miejsca, w którym ma zagościć ociekacz, jak i stworzonej aranżacji kuchni. Jest to stosunkowo prosty, łatwy do utrzymania w czystości i estetyczny produkt, a jednak tak bardzo przydatny.

2 października, 2017

Dodaj komentarz