Ocieplanie stylu industrialnego światłem

Industrialna aranżacja wnętrz, przynajmniej w powszechnym odczuciu, charakteryzuje się swoistą surowością i minimalizmem. Dominujące w takiej stylistyce surowe kolory mogą rzeczywiście częściowo pozbawiać nasze mieszkanie domowego ciepła, ale możemy sobie z tym poradzić stosując rozmaite dodatki i inne sposoby, aby nam go w industrialnej aranżacji nie ubyło.

Rozmaite ciepłe akcenty można z powodzeniem wprowadzić w aranżacji industrialnej. Pozwala ona złagodzić nieco surowość tego stylu oraz wprowadzić w nim bardziej domową atmosferę. Jednym z podstawowych rozwiązań, które mogą służyć temu celowi jest wybranie odpowiedniego rodzaju oświetlenia.

Uczynienie industrialnego pomieszczenia bardziej przytulnym można rozpocząć od poszukiwań lampy sufitowej. Taka wisząca lampa, oprócz tego, że pełni podstawową „funkcję oświetleniową”, może pomóc w stworzeniu odpowiedniego nastroju, który sprawi, że będziemy chętnie spędzać czas, przykładowo, w naszym salonie. W industrialnych aranżacjach najlepiej sprawdzą się lampy z otwartym kloszem bądź w klasycznych metalowych albo drewnianych oprawach. Należy też pamiętać o wyborze żarówki dającej światło o wystarczająco silnym natężeniu.

Oprócz lampy wiszącej możemy także uzupełnić wystrój o lampy stojące, kinkety czy też różnorakie dodatki, jak choćby „surowe” żarówki podwieszane tylko na kablu. W szczególności to ostatnie rozwiązanie tworzy specyficzną, przytulną atmosferę i świetnie przełamuje surowość stylu industrialnego. Podobny efekt możemy uzyskać stosując, przykładowo, paski z diodami LED umieszczając je na półkach, przy zdjęciach czy przyklejając nad powieszonymi na ścianach zdjęciami albo obrazami.

22 sierpnia, 2019

Dodaj komentarz