Ogrzewanie podłogowe

Spędzanie czasu w domu musi być w pełni komfortowe i nie może nabawić nas choroby, gdy wewnątrz panuje niska temperatura. Konieczne jest więc zaopatrzenie poszczególnych pomieszczeń w dodatkowe ogrzewanie, a w ostatnich latach coraz więcej osób korzysta z ogrzewania podłogowego. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie w sytuacji, kiedy posiadamy podłogi kamienne lub obłożone płytkami ceramicznymi i chodzenie na boso jest bardzo nieprzyjemne.

Dzięki zastosowaniu tego rodzaju ogrzewania, które zazwyczaj nie jest potrzebne w przypadku drewnianych podłoży, nie musimy martwić się przeziębienie naszych dzieci, które lubią biegać boso lub w samych skarpetach. Komfort zapewnia nam kilka rodzajów ogrzewania, wśród których najpopularniejsze są wodne oraz elektryczne. W pierwszym przypadku pod podłogą instaluje się system rur, którymi przepływa nagrzana gazem, drewnem lub węglem woda. W drugim natomiast, kładzie się specjalne maty pod podłogą, które ogrzewane są prądem elektrycznym. Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę, że w przypadku instalacji takiego rozwiązania, generowane będą dodatkowe koszty. Jest to jednak inwestycja bardzo potrzebna i dająca dużo radości.

Instalacja ogrzewania podłogowego jest zazwyczaj bardzo trwała i jest inwestycją na całe życie. Nie ma więc obaw, że w przypadku awarii trzeba będzie wszystko wymieniać i robić kolejny remont – producenci nie stosują tego rodzaju rozwiązań i zawsze bardzo dokładnie wszystko montują. Jeżeli natomiast boimy się kosztów, musimy poradzić sobie z zimną podłogą inaczej. Najlepszym rozwiązaniem są ciepłe dywany, które przysłaniają zimną podłogę i po których chodzenie jest przyjemnością (przykładem są dywany shaggi).

20 grudnia, 2013

Dodaj komentarz