Okap tuż nad wyspą kuchenną?

Wyspa kuchenna jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w nowoczesnych kuchniach w wielu domach i mieszkaniach. Pozwala wyposażyć kuchnię, przykładowo, w dodatkowy blat do przygotowywania potraw, jak również być nawet miejscem ich spożywania. W celu zapewnienia jeszcze większego komfortu z posiadania wyspy kuchennej dobrym pomysłem będzie wyposażenie jej w odpowiedni okap. Umożliwi on pozbycie się niekoniecznie przyjemnych zapachów dobywających się z wyspy, zwłaszcza jeśli, jak wspomniano wcześniej, pełni ona funkcję dodatkowego miejsca do gotowania.

Okap kuchenny zwykle kojarzy nam się z urządzeniem, które w różny sposób zostaje sprytnie schowane w ramach zabudowy kuchennej. Rzeczywiście, najczęściej będzie on elementem „większego” blatu kuchennego, gdzie gotujemy rozmaite posiłki. Odpowiednia zabudowa kuchenna pozwala schować okap w taki sposób, aby był zarówno funkcjonalny, jak i nie rzucał się za bardzo w oczy zaburzając tym samym wystrój pomieszczenia. Kiedy wyspa kuchenna służy nam do gotowania, eliminowanie wydobywających się z jej lokalizacji zapachów może być dosyć utrudnione. Zamontowanie okapu tuż nad nią jest nierzadko jedynym rozwiązaniem, ale łączy się z tym, że będzie on bardzo widoczny.

Na szczęście, na rynku znajdziemy wiele propozycji, które zdawać się będą szyte na miarę dla tego typu rozwiązań. Różnej maści pochłaniacze występują nie tylko w formach przeznaczonych do bycia elementem większej zabudowy, ale również doskonale radzących sobie estetycznie samodzielnie. Wykonane z aluminium okrągłe okapy świetnie sprawdzą się w przypadku wysp kuchennych. Nie tylko będą one eliminować nieprzyjemne zapachy, ale również subtelnie dopełniać cały wystrój.

6 listopada, 2019

Dodaj komentarz