Okno w jadalni

Przeciętna jadalnia rzadko kiedy zawiera w ramach swojego wystroju coś innego niż stół, krzesła oraz nieliczne ozdoby ścienne czy inne podobne. Wielu nie przywiązuje wagi do możliwości jaką stwarza znajdujące się w jadalni okno, które można zaaranżować w taki sposób, aby nadać pomieszczeniu zupełnie nowy charakter oraz „wpuścić nieco światła”, dzięki czemu wydaje się większe niż w rzeczywistości a widoki na zewnątrz podnoszą walory wspólnych posiłków.

Aranżacja okna nie dotyczy oczywiście wyłącznie jego samego – sposobów na nią oraz tworzenia różnorakich kombinacji jest mnóstwo: możemy przebierać w różnych modelach tradycyjnych firanek oraz zasłon, ale także nowoczesnych rolet i żaluzji wykonanych w różnych ciekawych formach i przy wykorzystaniu materiałów o różnych fakturach i kolorach. Musimy jednak z tą „okołookienną” aranżacją uważać, aby nie przytłoczyć całego pomieszczenia oraz nie przysłonić nią okna – dobrze jest zachować w miarę minimalistyczny styl, choć, jak w przypadku każdej aranżacji wnętrza, wszystko zależy od tego jak wyglądają pozostałe elementy pomieszczenia.

Niekiedy zdecydowanie się wyłącznie na proste zasłony jest świetnym rozwiązaniem jeśli w naszej jadalni są ładne okna, które wpuszczają dużo światła. Jeśli okna wymagają zaciemniania, to również i w tym przypadku nie musimy rezygnować z estetycznych walorów aranżacji – wspomniane wcześniej rolety i zasłony świetnie sprawdzą się w tej roli. Możemy również zdecydować się na pozostawienie okna pozbawionego wszelkiego rodzaju dekoracji – tutaj wiele jednak zależy od samej konstrukcji okna oraz jego wyglądu: część nowoczesnych okien stara się połączyć funkcjonalność z estetyką pozwalając tym samym tworzyć szczególnie interesujące kompozycje.

27 października, 2017

Dodaj komentarz