Oświetlenie łazienkowe – jakie lampy zdadzą egzamin w małym pomieszczeniu?

Urządzenie małej łazienki to niemałe wyzwanie nawet dla osób ze sporym doświadczeniem w tej kwestii. Niemałym kłopotem może być wygospodarowanie przestrzeni na niezbędne oświetlenie. Odpowiednie lampy mogą nawet optycznie powiększyć pomieszczenie, dlatego warto poświęcić im nieco czasu. Sprawdź, jakie modele sprawdzą się w przypadku niewielkiej łazienki.

Plafon

Płaska lampa zawieszona tuż przy samym suficie zapewni dostateczną ilość światła, a jednocześnie nie zajmie dużo miejsca i nie da przytłaczającego efektu. Domownikom nie grozi również przypadkowe uderzenie w lampę, co mogłoby się zdarzyć w przypadku wiszącego modelu. Na dodatek plafony są naprawdę modne, a ich uniwersalny design pasuje do wielu stylów w aranżacji wnętrz. Ich minimalistyczna forma nie musi jednak być nudna – w sklepach z oświetleniem nie brakuje niebanalnych projektów w ciekawych kształtach i kolorach.

Kinkiet

Choć ten typ oświetlenia wielu osobom kojarzy się z nastrojową atmosferą w sypialni, to takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę także w przypadku łazienki. Kinkiet może być dodatkowym źródłem światła w pomieszczeniu. Niekiedy może nawet zastąpić lampę sufitową, zwłaszcza jeśli montaż klasycznego oświetlenia wymagałby poprowadzenia kabli do sufitu. Kinkiety łazienkowe umieszczone w pobliżu lustra mogą ponadto optycznie powiększyć pomieszczenie o małym metrażu.

Oczko halogenowe

Oczka halogenowe są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań nie tylko w małych łazienkach. Oprawy wpuszczane przeważnie umożliwiają montaż energooszczędnych żarówek, wyglądają bardzo nowocześnie i nie wymagają dodatkowej przestrzeni. Ponadto spełniają wszystkie wymagania, które dotyczą oświetlenia łazienkowego. Modele ze sklepu Tomix.pl to gwarancja wysokiej klasy wodoszczelności i ochrony IP, czyli dwóch parametrów zapewniających bezpieczeństwo domownikom.

Oświetlenie lustra

Dość często popełnianym błędem podczas urządzania łazienki jest pominięcie lub nieprawidłowe zaprojektowanie oświetlenia lustra. W rezultacie bardzo często kończy się to montażem dodatkowego lustra w innym pomieszczeniu. Golenie zarostu, układanie fryzury oraz robienie makijażu poza łazienką nie jest jednak praktycznym rozwiązaniem, dlatego warto dobrze przemyśleć rozmieszczenie oświetlenia. Dobrym pomysłem mogą okazać się klasyczne kinkiety łazienkowe na tomix.pl.

Taśma LED

Zbyt ciemna łazienka lub nieprawidłowe oświetlenie kluczowych miejsc nie musi wcale oznaczać konieczności poprawek lub męczenia się np. przed lustrem. Z pomocą mogą przyjść specjalne wodoodporne taśmy LED, które są dostępne w ofercie sklepu Tomix.pl. Taki pasek z diodami nie wymaga ingerencji w ścianę i może być zamontowany na ścianie, meblach lub nawet elementach wyposażenia łazienki. Co więcej, założenie taśmy ledowej nie wymaga żadnych umiejętności technicznych i poradzi sobie z nim nawet osoba będąca na bakier z majsterkowaniem.

11 marca, 2021