Oświetlenie w sypialni

Odpowiednie oświetlenie w sypialni w postaci lamp, lampek i innych źródeł światła stanowi nieodłączony element wystroju tego typu pomieszczeń. Są ważną częścią aranżacji z wielu przyczyn – nie tylko ściśle estetycznych, ale również mających na celu tworzyć nastrój sprzyjający wypoczynkowi – zarówno, kiedy jeszcze przed zaśnięciem poświęcamy trochę czasu ulubionej książce, czy wstajemy wcześnie i nie chcemy zostać zbombardowani zbyt intensywnym światłem.

Na szczęście na rynku znajdziemy mnóstwo najróżniejszych modeli, które będziemy mogli dobrać stosownie do naszych potrzeb i wizji aranżacyjnej. Wśród lamp do sypialni jest mnóstwo lamp stojących, wiszących, podwieszanych oraz wiele, wiele innych. Bogactwo form, kształtów oraz funkcjonalności poszczególnych lamp sprawia, że bez wątpienia znajdziemy coś dla siebie.

Szczególnie popularne są w sypialniach lampy wiszące – dostępne zresztą także w różnych formach: od żyrandoli, poprzez rozwieszone na drucie pojedyncze lampy czy zestawy halogenów. Lampy wiszące dobrze oświetlają całe pomieszczenie i są dobrym sposobem na wykończenie całości wystroju sypialni. Jednocześnie, powinniśmy zwrócić uwagę, przy ich wyborze, aby nie przytłaczały reszty aranżacji swoimi rozmiarami, ani też, z drugiej strony, nie były za małe, aby spełniać swoją funkcję.

Na zakończenie warto dodać, że główna lampa, montowana na suficie wcale nie musi być umieszczona na środku naszej sypialni. Możemy zdecydować się na coraz bardziej popularne rozwiązania, jak umieszczenie jej nad szafką nocną czy toaletką, jeśli taką posiadamy. Warto także zadbać o odpowiednią barwę światła – aby światło w sypialni tworzyło przytulną atmosferę, a jednocześnie nie było zbyt intensywne powinniśmy szukać żarówek o natężeniu do 2700 kelwinów.

19 września, 2020