Otwarte regały, czyli funkcjonalność i elegancja w jednym

Otwarte regały to mebel, który cieszy się niesłabnącą i wręcz rosnącą popularnością wśród coraz większej liczby mieszkań. Trudno się zresztą temu dziwić. Otwarte regały świetnie sprawdzają się jako mebel uzupełniający aranżację, jak również funkcjonalny. Możemy na im umieścić zarówno różnego rodzaju ozdoby i dodatki, jak też wszelkiej maści użyteczne sprzęty czy książki. Regały występują w wielu formach i rozmiarach, dzięki czemu stanowią uniwersalny rodzaj mebla. Świetnie sprawdzą się w niemal każdej aranżacji, a jednocześnie nie zajmują zbyt wiele miejsca – co ważniejsze w szczególności w małych mieszkaniach, przestrzeń zajęta przez taki regał wciąż może zostać zagospodarowana.

Współczesne regały, jak wspomniano wcześniej, występują w wielu formach i nie mają nic wspólnego ze zwykłymi, nudnymi stojakami wyposażonymi w półki. Jakkolwiek również dostępne są różnej maści „klasyczne” wersje, znajdziemy wiele innych, ciekawszych. Przykładowo, obecnie bardzo popularne są regały minimalistyczne z półkami umieszczonymi na metalowych bądź drewnianych prętach. Półki takie mogą w różny sposób „wychodzić” poza klasyczne schematy, być nierówne czy przechodzić między sobą wzajemnie. Sprawia to, że nadają wnętrzu unikalnego charakteru oraz świetnie sprawdzają się jako praktyczne uzupełnienie wystroju.

Otwarte regały znajdują kilka ciekawych zastosowań. Nie muszą one być wyłącznie umieszczone pod ścianą i służyć jako przechowalnia na różnego rodzaju przedmioty czy ozdoby. Możemy je wykorzystać choćby w roli funkcjonalnej przegrody, dzielącej pomieszczenie, w którym taki regał zostanie umieszczony. Pozwala to bardzo stylowo i oryginalnie wydzielić, przykładowo, przestrzeń do pracy czy nauki. Znacznie lepiej sprawdza się w tej roli niż różnego rodzaju ciężkie meble, już nie mówiąc o dobudowywaniu przegrody.

Wreszcie, takie regały niezależnie od tego, gdzie zostaną umieszczone zapewniają łatwy dostęp do umieszczonych na nich przedmiotów. Świetnie sprawdzają się do trzymania na nich książek, kluczy czy naczyń.

14 lutego, 2020