Owadzie hotele

Zrównoważony rozwój to podstawowe hasło, które przyświeca projektantom ogrodów. Od dłuższego już czasu szukamy rozwiązań, które nie ingerują w środowisko naturalne. Stawiamy na ekologię. 
Jednym z bardzo ważnych aspektów w ogrodnictwie jest ochrona roślin. Wszyscy chcą mieć w swoim ogrodzie piękne, zdrowe rośliny. Najprostszym sposobem na uzyskanie takiego efektu jest stosowanie chemicznych środków ochrony roślin. Jednak taka ochrona używana w nadmiarze zagraża środowisku naturalnemu w naszym otoczeniu. Tam gdzie to możliwe szukajmy innych, mniej radykalnych rozwiązań.
Jednym ze sposobów ochrony roślin nie zakłócających równowagi biologicznej jest wykorzystywanie pożytecznych owadów. Dzięki zapylaczom będziemy cieszyć się wieloma owocami, a owady drapieżne bez trudu uporają się ze szkodnikami naszych roślin. Ale żeby takie owady chętnie nam pomagały, musimy zagwarantować im odpowiednie „warunki mieszkaniowe”.

Owadzie hotele to doskonały pomysł na zaproszenie do ogrodu pożytecznych owadów. Jeśli wykonamy je z odpowiednią dbałościa staną się jeszcze ciekawą dekoracją. Wykonanie takiego hotelu nie jest trudne, a dzięki odrobinie fantazji można stworzyć prawdziwe arcydzieła. Glina, słoma, drewno, trzcina, bambusy to tylko nieliczne materiały których możemy użyć.W internecie jest mnóstwo przepisów na to jak skonstruować owadzie hoteliki. Oto jeden z nich: Creating a habitat wall.

9 lipca, 2013

Dodaj komentarz