Parasol do naszego ogrodu

Letnie upały sprawiają, że spędzanie czasu na zewnątrz może być czasami uciążliwe, a nawet niebezpieczne. O tej porze roku okoliczne miejsca do relaksu na świeżym powietrzu, jak nasz przydomowy ogród, są chętniej odwiedzane wieczorami, gdy temperatura nieco się ochładza. Istnieje jednak proste rozwiązanie pozwalające nam cieszyć się wolnym czasem w naszym ogrodzie nawet w środku upalnego dnia, gdy żar niemal leje się z nieba – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni parasol ogrodowy.

Czym jednak kierować się przy wyborze tego sprzętu ogrodowego? Oprócz odpowiedniego rozmiaru oraz funkcjonalności nie możemy także zapominać o podstawowych właściwościach parasola ogrodowego, które będą kluczowe dla możliwości jest wykorzystania. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, czy sama konstrukcja została solidnie wykonana i jest odpowiednio dociążona, dzięki czemu parasol nie przewróci się pod wpływem silniejszego podmuchu wiatru lub jeśli ktoś o niego przypadkowo zaczepi. Warto także zwrócić uwagę na kolorystykę i ogólny design parasola ogrodowego – wiele z nich łatwo dostosować do już istniejących aranżacji, ale niekiedy, aby uzyskać optymalny efekt, konieczne mogą być dodatkowe zmiany w naszej stylistyce ogrodowej.

W procesie montażu parasola ogrodowego istotną rolę odgrywa jego odpowiednie zakotwiczenie, mające zapewnić mu stabilność oraz prawidłowe pełnienie swojej funkcji ochrony przed słońcem, a także deszczem. Powinniśmy także zwrócić szczególną uwagę na rodzaj i grubość materiału. Ma to wpływ nie tylko na przepuszczalność wody i ochronę przed słońcem, ale także ewentualną konserwację i dobór środków w tym celu.

30 sierpnia, 2020