Personalizowanie wynajmowanego mieszkania

W dzisiejszych czasach zdecydowanie nie każdego stać na zakup własnego mieszkania, a i sporo osób nie ma specjalnie ochoty wiązać się na 20, czy 30 kolejnych lat kredytem hipotecznym z bankiem. Najczęściej w takich sytuacjach po prostu decydujemy się na wynajem mieszkania.

Problem polega jednak na tym, że nasze możliwości personalizacji takiego mieszkania są niewielkie. Własne cztery kąty możemy zmieniać do woli, przesuwać ściany, wymieniać okna, wstawiać nowe meble i robić to, na co po prostu mamy ochotę. Przy mieszkaniach wynajmowanych najczęściej nie możemy za bardzo ingerować w ich wygląd, a jeśli już, to trzeba uzyskać zgodę od właściciela. Co jednak ważniejsze, w mieszkanie, które i tak nigdy nie będzie nasze, raczej nie chcemy zbyt wiele inwestować.

Nie oznacza to jednak, że wynajmowanego mieszkania nie da się choć trochę dopasować do własnych potrzeb i to niskim kosztem. Jak zająć się w takim razie personalizacją?

Jeśli tylko możemy, to warto przemalować ściany

Ingerencja we wnętrze w przypadku chęci przemalowania ścian nie jest duża i bardzo możliwe, że w większości przypadków właściciel mieszkania nie będzie z tym robił problemów. Dlaczego warto? Zmiana kolorystyki ścian i dopasowanie jej do naszego gustu daje naprawdę wspaniały efekt, a przy dzisiejszych cenach farb jest to naprawdę niewielka inwestycja, dzięki której lepiej poczujemy się w obcym mieszkaniu. Warto zacząć właśnie od tego.

Meble nie muszą stać tak, jak zastaliśmy je w mieszkaniu

Niezwykle często mieszkania są obecnie wynajmowane wraz z całym wyposażeniem oraz umeblowaniem. Jeśli nie mamy swoich mebli lub właściciel nie godzi się na to, aby coś z mieszkania usuwać, to wciąż nie zostajemy z niczym. Zupełnie za darmo możemy przecież meble poprzestawiać według własnego uznania. Uwierzcie, że nawet drobna zmiana ułożenia mebli może poprawić nam nastrój i uczynić mieszkanie wynajmowane bardziej funkcjonalnym.

Inwestycja w tekstylia nigdy nie będzie kosztowna

Warto zastanowić się również nad zakupem różnych tekstyliów do ozdabiania mieszkania. Choć musimy wydać na to pieniądze, to jednak są to rzeczy, które po zakończeniu wynajmowania możemy spokojnie zabrać ze sobą.

Mówiąc o tekstyliach, mamy tutaj na myśli takie rzeczy, jak obrusy, pokrowce na krzesła, narzuty na sofy, eleganckie zasłonki czy nawet modne dywany.

Drobne dodatki również wpłyną na estetykę wnętrza

Na koniec można pokusić się także o zakup paru sympatycznych dodatków, które na pewno nie będą kosztowne. To na przykład ramki, do których wstawimy swoje ulubione zdjęcia, trochę książek na półki, drobne ozdoby i tym podobne rzeczy, które dodadzą uroku każdemu wnętrzu.

25 lipca, 2018

Dodaj komentarz