Piętrowy kwadratowiec, czyli projekt nowoczesnego domu.

Przejeżdżając przez stare ulice, widząc znajdujące się przy nich parterowe domy, nierzadko nasze zdziwienie budzą domy piętrowe, wykonane na planie kwadratu. Mimo swej oryginalności i praktyczności, projekty te dopiero teraz stają się popularne i chętniej zamawiane przez przyszłych mieszkańców. Mimo to, w tym miejscu, postaram się przybliżyć, dlaczego warto postawić właśnie na tego typu dom!
Przede wszystkim na uwagę w   projekcie domu Szmaragd zasługuje prosta, nieskomplikowana forma. Dodatkowego smaku i oryginalności dodaje częściowo wystający garaż, podcień wejściowy i ogrodowy, wykusz i balkony.Dzięki temu całość wygląda dużo subtelniej i atrakcyjniej, niż prosta, kwadratowa bryła. Warto przy tym wszystkim dodać, że garaż jest dwustanowiskowy, tak więc jest obszerny i nawet mając jeden samochód, będzie można go skutecznie zaopatrzyć. Z miejsc dodatkowych, projektant dołożył pomieszczenie gospodarcze i garderobę.
Na uwagę zasługuje również układ pomieszczeń. Na dole znajdziemy jednoprzestrzenną otwartą część dzienną holu, składającą się z jadalni i salonu. Na partnerze znajduje się również kuchnia.

Piętro zagospodarowane jest bardzo praktycznie, znajdziemy tam trzy pokoje, dwie garderoby i łazienkę. Druga garderoba ma powierzchnię aż 7 metrów kwadratowych, dlatego też z powodzeniem może służyć, jako mniejszy pokój lub gabinet. Łazienka za to jest dość duża, ponad 9 metrów, można ją więc bardzo gustownie i przestronnie urządzić. Pokoje mają powyżej 14 metrów, także z powodzeniem w każdym z nich mogą mieszkać dwie osoby. Dom nadaje się dla małej i większej rodziny.

Projekt „Szmaragd WAH111″  jest bardzo praktyczny i funkcjonalny, posiada jednak jeden minus. Łazienka jest tylko jedna i to jeszcze na piętrze. Jest to minus, szczególnie jeśli odwiedzą nas goście, mamy dużą rodziną, lub małe dziecko. Niemniej cały projekt jest bardzo dobrze przygotowany i z pewnością znajdzie wielu chętnych. Prosta konstrukcja, bardzo funkcjonalne wnętrze, ciekawe detale sprawią, że każda większa rodzina chętnie w niego zainwestuje.

15 lipca, 2014

Dodaj komentarz