Plisowane okno

142556309834993100Pięknie udekorowane okno potrafi nadać charakteru całemu wnętrzu. A że pojęcie piękna przez lata się zmienia, to i nasze okna już coraz rzadziej ozdobione są banalnymi firankami czy, powoli wychodzącymi z mody, prostymi roletami. Przystrojenie okna tak, by wyglądało gustownie i pasowało do wnętrza, to prawdziwe wyzwanie, ale też przyjemność. Mamy bowiem na rynku ogromny wybór oryginalnych i stylowych „strojów” okiennych.

Urządzanie mieszkania może być przyjemnością, jeżeli tylko wiemy, jaki efekt chcemy osiągnąć. Okno udekorowane brzydko lub w innym stylu niż całe mieszkanie, może zepsuć całą aranżację. Choć firanki nie są już pierwszym krzykiem mody, to ich wzory przez lata też się zmieniły, więc tradycjonaliści na pewno znajdą coś gustownego dla siebie. Współczesne firanki są bowiem wykonane z lepszych materiałów niż te z czasów młodości naszych mam i babć, sklepy oferują też zdecydowanie większy wybór wzorów. W ostatnich latach Polacy pokochali rolety okienne – są łatwe w montażu, nie trzeba ich prać i prasować, skuteczniej niż firanki chronią przed słońcem, a jednocześnie zdobią nasze okna. Ale na tym nie kończy się nasz wybór dekoracji okiennych, na salony wkroczyły bowiem plisy.

Plisy okienne to nowa odsłona rolet. Różnią się tym, że – jak sama nazwa wskazuje – są plisowane. Występują zwykle w bardzo wielu kolorach i wzorach. Ich forma, w zależności od wzoru, pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, jak i stylowych. Plisy okienne są bardzo łatwe w montażu i użytkowaniu. Ciekawym rozwiązaniem są plisy dzień/noc, polegające na tym, że w oknie montuje się dwie plisy. Nocą zasuwamy obie i wtedy nie przepuszczają światła. Ceny plis okiennych są zróżnicowane w zależności od zastosowanego do ich produkcji materiału, funkcji, jakie spełniają oraz użytych akcesoriów do ich montażu. Wydatek związany z zakupem plis jet jednak porównywalny z wydatkiem na inne, często mniej efektowne, dekoracje okienne.

7 marca, 2015

Dodaj komentarz