Płytki drewnopochodne – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Miłośnicy wnętrz wypełnionych po brzegi drewnem bardzo często decydują się na wykonanie drewnianej podłogi czy na położenie boazerii na ścianach. Choć rozwiązanie to jest piękne, to jednak kłopotliwe. Drewno nie jest zbyt odporne na wilgoć, łatwo je zarysować i zniszczyć, a do tego cena tych materiałów jest bardzo wysoka. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się jednak płytki drewnopochodne, stanowiące zamiennik dla naturalnego drewna. Dlaczego warto zainteresować się tym materiałem?

Wygląd naturalnego drewna przy braku wad tego materiału

Przede wszystkim płytki drewnopochodne są wykonywane w taki sposób, że dosłownie do złudzenia przypominają drewno naturalne. Często pokrywa się je środkami nabłyszczającymi, co tylko pogłębia ten wspaniały efekt. Dostajemy więc materiał wyglądający jak prawdziwe drewno, który jednak wykazuje się dużo większą wytrzymałością niż to, co daje nam natura.

Płytki drewnopochodne bardzo ciężko zarysować, są one w pełni odporne na wilgoć, przez co można z powodzeniem stosować je w kuchni, czy nawet w łazience, a do tego nie ma co ukrywać, cena takich płytek jest dużo niższa niż standardowych desek.

Niezwykła prostota montażu

Kolejną zaletą płytek drewnopochodnych jest niezwykła prostota ich montażu. Do wykonania podłogi czy obicia ścian płytkami nie trzeba specjalistycznej wiedzy i profesjonalnych narzędzi. Co więcej, na rynku płytki dostępne są w wielu różnych kształtach oraz wymiarach. Ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb nie powinno więc stanowić żadnego problemu. Nie ma oczywiście także problemów ze znalezieniem potrzebnej nam barwy, gdyż paleta kolorów jest w tym wypadku ogromna.

Szerokie możliwości wykorzystania

Dzięki temu, że płytki drewnopochodne są bardzo dobrze zabezpieczone przed działaniem wilgoci, to możliwości ich stosowania są ogromne. Wspominaliśmy o tym, że można je montować nawet w łazienkach czy w kuchniach, ale ważne jest to, że wyłożymy nimi nie tylko podłogi, ale także chociażby ściany, zależnie od własnych potrzeb.

Płytka, w przeciwieństwie do drewna, nie wymaga do tego specjalnej troski. Nie trzeba jej regularnie lakierować czy stosować różnego rodzaju środków konserwujących, co potrafić być bardzo uciążliwe, a przy tym kosztowne.

Jak widać więc, rozwiązanie wydaje się wręcz idealne dla wszystkich miłośników wnętrz wypełnionych drewnem. Niska cena idzie tutaj w parze z doskonałą wytrzymałością i brakiem wad typowych dla standardowych desek.

8 maja, 2018

Dodaj komentarz