Podłogi w jasnych kolorach będą świetnym uzupełnieniem niemal każdego wystroju

Ponad wszelką wątpliwość podłoga, podobnie jak inne elementy wyposażenia pomieszczenia mogą być zarówno jego uzupełnieniem, jak i obiektem skupiającym uwagę oraz nadającym styl całemu wystrojowi. Podłoga powinna być bowiem nie tylko wytrzymała i odporna, ale również odpowiednio się prezentować. Szczególnie dobrze sprawdzają się podłogi w jasnych kolorach, które optycznie powiększają wnętrze oraz wprowadzają do niego przytulny, domowy klimat.

Podłoga, oprócz swoich oczywistych praktycznych zastosowań, stanowić będzie swoiste tło dla mebli oraz większości stojących dodatków. W połączeniu ze ścianami tworzy z kolei spójną (albo i nie) kompozycję, w której umieszczone są wszelkiego rodzaju sprzęty, ozdoby oraz inne wyposażenie pomieszczeń. Jasne podłogi szczególnie dobrze współgrają z meblami wykonanymi z naturalnych materiałów oraz takimi też dodatkami – będą świetnym uzupełnieniem wystroju, w którym dominuje drewno, wiklina czy liczne tkaniny, najlepiej również w rozmaitych jasnych odcieniach. Jeżeli chodzi natomiast o kolorystykę, doskonale sprawdzi się w tym przypadku biel, beże oraz jasne odcienie szarości czy brązu.

Podłoga w jasnych kolorach stanowi także bardzo bezpieczne rozwiązanie pod kątem aranżacji. Jeżeli nie mamy żadnego ulubionego stylu albo szukamy rozwiązania, które będzie nam pozwalało swobodnie zmieniać ewentualny wystrój oraz dostosowywać go do nowej wizji – jasna podłoga sprawdzi się dobrze i pod tym względem. Należy przy tym pamiętać, że jasne podłogi wymagają szczególnie uważnej i konsekwentnej pielęgnacji. Łatwo widoczne są na nich wszelkie zabrudzenia, jak również ewentualne uszkodzenia mechaniczne, na przykład rysy w wyniku przesuwania niezabezpieczonych mebli, będą bardzo jaskrawo widoczne.

6 września, 2020