Podstawowe wyposażenie każdego mieszkania

Urządzanie własnego mieszkania może być przyjemnością, ale może zamienić się także w jeden z największych koszmarów. Wybieranie kolorów ścian (karminowy przypływ czy piasek Faraona?), dobór dodatków oraz obrazów… Zwariować można! Ale bez czego nasze mieszkanie nie może się obejść?

Powinniśmy pamiętać, aby skompletować podstawowy zestaw narzędzi! Nawet jeśli nie jesteśmy złotą rączką, warto mieć pod ręką sprzęt, który pozwoli nam na szybką naprawę lub zahamowanie skutków uszkodzenia.

Ile to kosztuje?

Wiele osób sądzi, że najlepsze narzędzia to te, które są najdroższe. Warto sobie wtedy zadać pytanie: po co? Czy będziemy ich używać każdego dnia? Przecież będą to narzędzia, których użyjemy w sytuacji wyjątkowej i nie będą one eksploatowane tak często, jak przez profesjonalistów. Do użytku domowego warto zainteresować się średnią półką cenową, w której często znajdziemy produkty najlepszych producentów. Nie popadajmy jednak ze skrajności w skrajność. Nie warto oszczędzać i brać tych najtańszych narzędzi. Wykonane ze słabych materiałów, wytrzymają do kilkukrotnego ich użycia, a do tego mogą zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Stawiając jednak wartość jakości i ceny, produkty ze średniej półki zdecydowanie sprawdzą się w domowym narzędziowniku.

Co warto mieć?

Podstawowym wyposażeniem przydomowego garażu powinna być drabina jednostronna. To narzędzie świetne dla osób, które w trakcie remontów stawiają na stabilność i chcą czuć się bezpiecznie podczas pracy na wysokości. Jest to dobre rozwiązanie zarówno do domu, jak i biura oraz do prac w małych warsztatach. Warto sprawdzić, czy zakupiona przez nas drabina spełnia normę PN-EN 131.

Takie drabiny często posiadają specjalne skrzynki, które ułatwiają nam pracę. A co powinno się w takiej paczce znaleźć? Przede wszystkim narzędzia bardzo uniwersalne jak młotek (najlepszy będzie taki z metalowym, podgumowanym trzonkiem, który będzie na stałe przymocowany do obucha), metrówka – pomocna przy szybkich pomiarach oraz śrubokręty. Bez tych ostatnich trudno jest wyobrazić sobie przybornik domowego majsterkowicza. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w jeden śrubokręt z wymiennymi nakrętkami lub w zestaw mniejszych, ale o różnych rozmiarach. W narzędziowniku mocowanym do drabiny jednostronnej warto także dorzucić kombinerki, które przydadzą nam się do przycięcia wystających elementów, jak druty oraz dobrym pomysłem jest także posiadanie poziomicy, dzięki której będziemy mieć pewność dobrze i równo wykonanej pracy.

31 października, 2017

Dodaj komentarz