Poduszki dekoracyjne, czyli najbardziej uniwersalna ozdoba dla naszych mieszkań

Poduszki dekoracyjne to obecnie coraz bardziej popularne rozwiązanie w wielu aranżacjach, nawet niekoniecznie mających ze sobą dużo punktów wspólnych. Świetnie sprawdzają się bowiem praktycznie w każdych wnętrzach: od surowych i minimalistycznych po boho i glamour. Poduszki dostępne są w najróżniejszych wzorach, jak również kolorach i fakturach, dzięki czemu mogą doskonale uzupełniać wystrój, w którym się znajdują. Wiele z nich, oprócz ściśle dekoracyjnego zastosowania, pozwala także uczynić nasz wypoczynek wygodniejszym.

Jednym z bardziej uniwersalnych rozwiązań są poduszki dekoracyjne utrzymane w swoistej ludowej stylistyce – roślinne wzory, ciepłe i jaskrawe kolory oraz hafty stanowić będą bez wątpienia doskonały element aranżacyjny. Wszelkiej maści odcienie pomarańczowego, czerwonego, jak również ciemniejsze aspekty zielonego, jak choćby kolor oliwkowy sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się znacznie bardziej żywe i przytulne dla naszych gości oraz samych domowników.

Jeżeli interesują nas „spokojniejsze” rozwiązania – także znajdziemy coś dla siebie. Poduszki dekoracyjne wykonane z naturalnych materiałów, odzwierciedlające przy tym ich fakturę, jak bawełna czy len bez wątpienia uzupełnią pomieszczenia w każdej stylistyce, a w szczególności skandynawskiej bądź innej minimalistycznej. Zwłaszcza warto w takim przypadku rozważyć poduszki pozbawione wzorów, a same będące w ciepłych, komfortowych kolorach bądź jedynie w subtelnych, geometrycznych wzorach.

Poduszki dekoracyjne możemy z kolei umieścić na różnorakie sposoby. Od kanap i foteli po parapety. Świetnie wypadają zwłaszcza w towarzystwie koców, narzut oraz innych poduszek. Warto także nie ograniczać się do jednej poduszki dekoracyjnej a próbować swoich sił z różnymi ich kompozycjami oraz układami. Czasami nawet pozornie chaotyczne ich ułożenie może stworzyć świetny efekt aranżacyjny.

6 maja, 2020