Pokój jak z bajki

Projektanci pokojów dziecięcych prześcigają się w pomysłach i rozwiązaniach technicznych, które maja za zadanie uczynić z pokoju naszej pociechy krainę bajkową. Który rodzić nie marzy o tym, by jego dziecko otwierając swój maleńki pokoik czuło się wyjątkowo i niezwykle niczym w bajce. Meble  dziecięce jakie mamy okazje zaobserwować w salonach meblowych są piękne, kolorowe i z pewnością spełniłyby oczekiwania każdego „brzdąca”.

Problem polega jednak na tym, że nie każdego rodzica stać na zakup modnego i cudownego mebelka dla swojego dziecka. Nie jest to jednak powód , aby dziecko musiało mieszkać w smutnym i szarym pomieszczeniu. Istnieje bowiem wiele sposobów na to, żeby tanim kosztem, samemu urządzić dziecku w pokoju mały raj. Pierwszą metoda polega na zakupieniu trzech puszek farby i samodzielnemu pomalowaniu mebelków.

Wystarczy, że gałki i dwie pułki zostaną pomalowane na odmienne od reszty kolory i meble będą wyglądały bajkowo. Można również ozdobić ściany ilustracjami bajkowych postaci. Nie jest do tego koniecznie potrzebny talent malarski, ponieważ nie ma potrzeby wykonywania takich ilustracji własnoręcznie.

children-room-interior-ideas-07

W każdym sklepie papierniczym, czy z zabawkami można za niewielka kwotę kupić całe plansze bajkowych naklejek na ściany. Do zwyczajnej lampy wystarczy doczepić na sznurku parę piórek i koralików, aby lampa stała się ozdobą wprost z bajkowej opowieści.

Do poduszek znajdujących się w dziecięcym pokoju można samodzielnie doszyć cekiny, łatki z piratami, statkami, księżniczkami. To tylko niektóre sposoby na tanią i diametralną metamorfozę pokoju dziecięcego. Oczywiście pomysły przychodzą do głowy same w trakcie wykonywania kolejnych rzeczy.  Nie ma się zatem co kierować względami finansowymi, lecz należy użyć nieco wyobraźni.

19 maja, 2013

Dodaj komentarz