Pomoc dekoratora przy aranżacji domu

stylDom jest miejscem, w którym spędzamy przynajmniej połowę swojego życia. W związku z tym, powinien być przyjazny i zachęcać do wypoczynku. Jeśli nie mamy doświadczenia w projektowaniu wnętrz, warto udać się o pomoc do specjalisty.Być może to moda

Coraz więcej osób korzysta z pomocy pracowni wnętrz. Doświadczony dekorator wnętrz przestaje już być luksusem dla bogatych. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze dekoratora, warto ustalić kilka rzeczy.

Budżet zlecenia

Zanim rozpoczniemy pracę z jakimkolwiek dekoratorem, koniecznie ustalmy wysokość budżetu. Powinien on obejmować kwotę, którą chcemy wydać na wykończenie i aranżację domu. Określmy także czynności, które wchodzą w zakres pracy dekoratora. To bezpośrednio kształtuje wysokość jego wynagrodzenia. Ono również powinno zostać ustalone. W ten sposób unikniemy przykrej niespodzianki, na koniec pracy.

Bo liczy się styl

142367451970034600

Nawet jeśli dekorator posiada swoją własną wizję, musimy określić, w jakim stylu chcemy mieć mieszkanie. Jeśli nie potrafimy określić tego słowami, wystarczy kilka fotek wydrukowanych z internetu. Dobry projektant, poradzi sobie z każdym wyzwaniem.

Kolor w roli głównej


Określenie stylu, nie wystarczy do aranżacji mieszkania. Najważniejsze jest, żeby zdradzić dekoratorowi nasz ulubiony kolor, który ma dominować w projekcie, lub jedynie tworzyć tło. Decydując się na usługi dekoratora, dobrze jest uczestniczyć w całym projekcie. Należy być ze stałym kontakcie z dekoratorem, na każdym etapie jego pracy. Żeby nie okazało się na koniec, że efekt jego pracy znacznie odbiega od naszych początkowych wyobrażeń.

Dlaczego warto korzystać z usług dekoratora wnętrz?

Aranżacja wnętrz wykonana przez doświadczonego specjalistę, z pewnością spełni nasze oczekiwania. Ma to zastosowanie, na wszystkich etapach realizacji projektu. Od wyboru materiałów i kolorów, aż do wykonywania prac wykończeniowych. Czerpiąc ze swego doświadczenia, dekorator łatwo rozróżni prawdziwych fachowców od zwykłych partaczy. Zadba o jakość wykonywanych usług – w końcu, będą miały decydujący wpływ na końcowy efekt projektu.

Pracując w branży przez wiele lat, z pewnością zdobył znajomości, dzięki którym uzyska korzystny rabat na meble, lub dotrze do mebli, które nas szczególnie interesują. Być może zaproponuje nam producentów mebli, o których usłyszymy po raz pierwszy.

Jak wybrać dobrego dekoratora wnętrz?

142367451970044300

Na pierwszym spotkaniu warto poprosić o pokazanie portfolio. Realizowane projekty dadzą nam spory obraz umiejętności projektanta. Pamiętajmy jednak, że są one odzwierciedleniem wizji jego klientów.

Przyjrzyjmy się, jak wygląda pracownia wnętrz, w której pracuje dekorator. Jeśli jest zaprojektowana ze smakiem i robi dobre wrażenie, to dobrze świadczy o umiejętnościach dekoratora. Warto także zwrócić uwagę na jakość wykończenia oraz użyte materiały. Jeśli są dobrej jakości, oznacza to, że projektant ceni sobie wykończenia i rozumie, czym jest jakość.

Poprośmy o rekomendacje. Powinien posiadać kilka, odnoszących się zrealizowanych projektów. Jeżeli prowadzi firmową stronę internetową, zapewne umieszcza je na niej.

Korzystanie z usług dekoratora, morze wydawać się kosztowne. W rzeczywistości daje nam możliwość zaoszczędzenia sporej ilości czasu, nerwów oraz pieniędzy na nieudane inwestycje. W ostatecznym rozrachunku, może się okazać, że wyszliśmy na plus i zaoszczędziliśmy kilkanaście ładnych stówek.

142367451970027300

12 lutego, 2015

Dodaj komentarz