Praktyczny i efektowny wąski przedpokój

Wąski przedpokój potrafi być prawdziwym wyzwaniem, jeśli chodzi o aranżację wnętrz w naszym mieszkaniu. Istnieje jednak kilka ciekawych i oryginalnych rozwiązań, które uczynią taki przedpokój nie tylko atrakcyjnym wizualnie, ale także sprawią, że będzie praktyczny dla domowników i gości.

Przede wszystkim, należy przestać postrzegać wąski przedpokój tylko w kontekście znajdujących się w nim mebli, jak szafy czy regał. Nawet, jeżeli wyrzucimy z niego całe wyposażenie, może to nie przynieść efektu. Zamiast tego, powinniśmy skupić się na jego kolorystyce oraz oświetleniu, które, odpowiednio dobrane, sprawią, że wąski przedpokój będzie optycznie wydawał się większy niż w rzeczywistości, a poza tym będzie bardziej komfortowy. Świetnie sprawdzają się w tym celu odcienie bieli i beżu oraz takie materiały dekoracyjne jak cegiełki w jasnych kolorach oraz jasne panele podłogowe. Odnośnie paneli możemy wykorzystać też prostą sztuczkę – układając je prostopadle do dłuższych ścian uzyskamy efekt większego pomieszczenia.

Pod względem wspomnianych wcześniej mebli ograniczeni jesteśmy wymiarami przedpokoju. Wąski przedpokój wymaga niejednokrotnie indywidualnego podejścia do całości jego wystroju. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się meble wykonywane na zamówienie, ale z pewnością znajdziemy coś interesującego w większości sklepów z meblami. W wąskim przedpokoju najlepiej sprawdzają się szafy z rozsuwanymi drzwiami i z lustrami umieszczonymi na drzwiach. Czynią one nie tylko przedpokój większym wizualnie, ale także pozwalają rzeczywiście zaoszczędzić nieco miejsca.

Doskonale sprawdza się również wszelkiego rodzaju składany sprzęt. Takie niewielkie meble, jak szafka na buty czy małe krzesła przytwierdzane bezpośrednio do ściany czynią przedpokój o wiele bardziej funkcjonalnym, a zarazem nie wprowadzają w pomieszczeniu chaosu. Warto też zadbać o takie wyposażenie jak kinkiety czy lustro.

5 kwietnia, 2019

Dodaj komentarz