Projekt domu „pod lasem”

 

Projekt domu Maja 2G

Przeglądając dzisiejsze projekty domów, wiele osób doświadcza ambiwalentnych odczuć. Z jednej strony bogactwo projektów, pomysłów i aranżacji zachwyca, z drugiej strony odrzuca zbyt nowoczesna forma, zbyt oryginalnie rozmieszczone elementy.

Gros osób, planując budowę domu, myśli o zalesionych, odosobnionych terenach, w których dom idealnie komponowałby się z całością. Delikatne, spadziste dachy, subtelna forma, funkcjonalnie urządzone wnętrze. Dwie kondygnacje sprawiają, że dom, mimo że stosunkowo nieduży, staje się w pełni funkcjonalny i pojemny.

Podział na strefę dzienną i nocną sprawia, że dom staje się wygodny i praktyczny z punktu widzenia codziennego użytkowania, pracy, przyjmowania gości.
W strefie dziennej znajdziemy duży salon z wyjściem ma taras, kuchnię, wc i łazienkę. Z kolei z strefie nocnej przybywa sypialnia. Całość została tak zaprojektowana, by nawet 5 – osobowa rodzina mogła w domu komfortowo mieszkać.

Projekt jest bardzo dokładnie i starannie wykonany, dom prezentuje się lekko i subtelnie. Będzie idealny dla wszystkich, którzy cenią sobie elegancki a przy tym nowoczesny styl. Duży, słoneczny taras pozwoli odpocząć po ciężkim dniu, praktycznie zaprojektowany układ pokoi sprawi, że każdy z domowników znajdzie swoją cichą przystań. Co ważne, również garaż został tak dyskretnie zaprojektowany, by nie rzucał się w oczy przy pierwszym spojrzeniu.

W mojej subtelnej opinii projekt jest bardzo dobrze przygotowany, idealnie nadaje się, jako miejsce wypoczynku blisko jeziora, lasu, w górach. Na uwagę zasługuje również umiejscowienie garażu, ponieważ dom nie „straszy” bryłami, garaże nie znajdują się w centralnym miejscu domu. Z kolei miejsce na dwa samochody sprawia, że projekt znajdzie zastosowanie w przeciętnej, polskiej rodzinie. Również rozmieszczenie pomieszczeń zasługuje na wyróżnienie, pokoje są umieszczone „w tyłach” domu, dzięki czemu pozostają niewidoczne dla gości. Dlatego też, jeśli miałabym okazję mieszkać pod lasem, wybrałabym właśnie ten projekt. Idealnie komponuje się z naturalnym otoczeniem.

 

 

12 czerwca, 2014

Dodaj komentarz