Projektowanie wnętrz nigdy nie było tak proste!

Wydawać by się mogło, że zaprojektowanie wnętrz, w których przebywamy codziennie to niezbyt trudne wyzwanie. Nic bardziej mylnego. Wszechobecna digitalizacja umożliwia nam wprawdzie korzystanie z szerokiego wachlarza metod i narzędzi. Mimo to jednak niezbędna jest praca także doświadczonego projektanta, z którego pomocą stworzymy pomieszczenia szyte na miarę lokatora. Każde łódzkie wnętrze powinno charakteryzować się harmonicznie dobranymi elementami – niewiele osób lubi chaotyczne połączenie barw, kształtów, wzorów i faktur. Od racjonalnego połączenia zależy nie tylko estetyka wymarzonych czterech kątów, jak również samopoczucie korzystających.

Projektowanie wnętrz – skąd czerpać inspirację na idealne mieszkanie?

Urządzanie, mimo że może być czynnością wyuczoną – nie każdemu przyjdzie z taką łatwością, jak projektantowi wnętrz. Niektórzy z nas, natomiast pasję do aranżowania dziedziczą – wynosimy ją z domu rodzinnego, choć też nie zawsze potrafimy gustownie dobrać tekstury, wzory, elementy dekoracyjne. Przy zakupie pierwszego mieszania lub budowy domu w Łodzi dla większości osób jednak staje się to priorytetem – bo przecież kto nie chciałby ładnie mieszkać? Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów (zobacz przykładowe aranżacje na http://www.inter-your.pl/), którzy poprzez wywiad, poznanie preferencji i znajomości najbardziej topowych trendów idealnie dopasują do siebie wszystkie elementy.

Jeśli jednak zdecydujemy się na podjęcie tego wyzwania samodzielnie – warto zrobić dokładne rozeznanie i zastanowić się, czego od wnętrza oczekujemy, jakie są typowe błędy, czym się inspirować. Właściwie jak z tą inspiracją jest? Skąd ją czerpać? Wszystkie twórcze działania biorą się z otaczającego nas świata. Dlatego warto rozejrzeć się – może jesteśmy fanami podróży, bądź natury – wszystko to możemy wykorzystać w projektowaniu wnętrz. Podstawowym błędem, jaki możemy popełnić to umieszczenie wyglądu wnętrza nad jego praktyczny aspekt, dlatego na każdym etapie warto przedyskutować plany z inną osobą – pozwoli to na rzucenie innego światła na projekt, umożliwi wskazanie błędów i naniesienie poprawek zanim będzie za późno.

Kiedy zdecydować się na współpracę ze specjalistą od projektowania wnętrz z Łodzi?

Architekt z prawdziwego zdarzenia będzie wręcz artystą i kreatorem. Posiada on wiedzę techniczną, potrafi oszacować, co jest możliwe do wykonania, gdzie i czy w ogóle trzeba bardziej ingerować w budynek, np. zmieniać instalacje czy postawić ściany. Większość mieszkań nie jest łatwych do urządzenia – niski sufit, mały metraż lub trudne do usunięcia futryny drzwiowe – mogą być to rzeczy utrudniające pracę. Gdy zdajemy sobie sprawę, że możemy sobie nie poradzić – konieczna będzie konsultacja w biurze projektowym. Nie wybierajmy jednak nikogo przypadkowego – najlepiej zrobić rozeznanie w Internecie, popytać znajomych i zdecydować się na takie biuro projektowania wnętrz, które może już pochwalić się swoimi dokonaniami. W ten sposób możemy oszacować, czy odpowiada nam dany styl i estetyka. Zastanówmy się też, czy zależy nam na wspieraniu lokalnego rynku, np. mieszkając w Łodzi, decydujemy się na wybór biura z województwa łódzkiego. Jest to dość istotna kwestia, ponieważ w przeciwnym razie część pracy będzie się odbywała zdalnie.

Najważniejsze jest jednak podejście i określenie własnych oczekiwań! Nie możemy obawiać się zmian i liczyć na to, że projektant sam domyśli się, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Trafiając na odpowiednich ludzi, z pewnością będziemy zadowoleni. Rola projektanta nie ogranicza się bowiem jedynie do wyboru drogich dodatków i mebli – to właśnie dzięki niemu wnętrze naszego wymarzonego mieszkania lub domu będzie zaprojektowanie na miarę naszych potrzeb, budżetu i preferencji.

16 sierpnia, 2018

Dodaj komentarz