Projektowanie wnętrz

Dzisiejsze budownictwo w niczym nie przypomina nieruchomości projektowanych kilkanaście i kilkadziesiąt lat temu. Otwarte przestrzenie, duże okna, doskonałe nasłonecznienie i znacznie praktyczniejszy układ funkcjonalny. To tylko kilka cech wyróżniających dziś projektowane budynki mieszkalne. Ten nowoczesny styl projektowania i budowania, wymaga również umiejętnej aranżacji wnętrz. To co jest utożsamiane z mieszkaniami w blokach z wielkiej płyty – czyli regały, meblościanki i tapczany, coraz rzadziej znajduje zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach.

Modne, ale i funkcjonalne projektowanie wnętrz to połączenie designu, eleganckich materiałów i wygody użytkowania. Jasne pomieszczenia, gładkie podłogi z twardego wykończenia – np. polerowanego gresu, a także kamień dekoracyjny na fragmentach ścian i wnęk. To coraz częściej spotykany styl w nowo wybudowanych inwestycjach, jak również mieszkania poddawanych gruntownym renowacjom.

Każdy, komu zależy na tym, aby jego mieszkanie przeszło kompletną metamorfozę i zyskało odrobinę świeżości, może skorzystać z kilku skutecznych sposobów. Wymiana podłóg to podstawa. Wykładziny, dywany, lub stare deski podłogowe wymagają zamiany na coś praktyczniejszego. Posadzki ceramiczne, terakota, lub parkiet drewniany – to najchętniej wybierane przez projektantów rozwiązania. Do luksusowych mieszkań coraz rzadziej wybierane są natomiast panele podłogowe, co jednak nie oznacza, że nie cieszą się popularnością wśród innej grupy klientów. Układanie podłóg z przytoczonych wcześniej materiałów nie jest proste i wymaga doświadczenia – szczególnie jeśli zdecydowaliśmy się na wieloformatowe płytki podłogowe. Znalezienie wykwalifikowanej ekipy wykonawczej może tu poważnym zmartwieniem dla dużej liczby inwestorów. Korzystając z ofert projektantów wnętrz, zazwyczaj jednak można liczyć na wskazówkę jaką firmę wybrać, aby praca była wykonana solidnie i bez zarzutu.

Pomysłem, który należy również wziąć pod uwagę, to wykorzystanie mebli będących połączeniem stali i szkła. Półki pod telewizor, stoliki oraz barki to propozycja dla osób, które nie obawiają się stosowania innowacyjnych projektów. Projektanci wnętrz  dokładają starań, aby wykonane przez nich aranżacje obfitowały w soczystą zieleń. Stąd również duża liczba kwiatów donicowych, widocznych na przygotowanych wizualizacjach. Łącząc te trzy elementy ze sobą – czyli chłód stali i szkła, naturalność roślin oraz praktyczność twardych, gresowych podłóg, możemy uzyskać mieszkanie nie tylko piękne, ale również bardzo komfortowe, trwałe i o bardzo wysokiej wartości finansowej. Jest to cenna uwaga dla osób, które planują zakup mieszkania w celach inwestycyjnych. Apartamenty w atrakcyjnych dzielnicach Krakowa cieszą się dużą popularnością, bez względu na sugerowaną cenę wynajmu. Jedynym warunkiem znalezienia chętnego na takie mieszkanie, jest zaoferowanie wysokiego standardu wykończenia. Zaproponowane przez nas rozwiązanie doskonale wpisuje się w oczekiwania dzisiejszych nabywców i wynajmujących krakowskie mieszkania.

7 marca, 2015

Dodaj komentarz