Projekty wnętrz – zamieszaj w domu jak z katalogu!

Nowoczesne, a może tradycyjne? Skorzystaj z pomocy profesjonalnych projektantów wnętrz, aby zamieszkać w wygodnym i estetycznym wnętrzu!

Projektowanie wnętrz cieszy się aktualnie coraz większym zainteresowaniem. Usługę tego rodzaju wybierają nie tylko właściciele luksusowych apartamentów, ale także małych kawalerek. Można skorzystać z niej we wszystkich miastach w Polsce – jeśli chodzi o wyjątkowe projekty wnętrz Kraków to jedno z wielu z nich.

Dlaczego warto zdecydować się na usługę projektowania wnętrz? Na czym dokładnie polega? Komu ją zlecić?

Czy projektowanie wnętrz to dobry wybór?

Wnętrze swojego domu czy mieszkania można zaaranżować samodzielnie, ale można skorzystać także z usług polegających na projektowaniu wnętrz świadczonych przez wyspecjalizowane w tym zakresie biura projektowe.

Z usługi projektowania wnętrz w Krakowie oraz w innych miejscowościach na terenie całej Polski można skorzystać zarówno w przypadku nowych budynków, jak również wtedy, gdy chcemy zmienić aranżację tych już istniejących. Można zdecydować się także na usługę projektowania i wykończenia wnętrza „pod klucz”.

Projekt wnętrza to dokument, który zawiera dokładny plan przestrzeni. W zależności od pomysłu na dane wnętrze, projekt najczęściej obejmuje opracowanie wszystkich jego elementów – od podłóg aż po sufit wraz z umeblowaniem, oświetleniem, a nawet dekoracjami.

Zalety usługi projektowania wnętrz:

  • możliwość skorzystania z profesjonalnych rad projektanta – może on przygotować projekt zgodnie z naszymi indywidualnymi życzeniami
  • pomoc przy aranżacji trudnych przestrzeni – małych, nieustawnych, które mają pełnić kilka funkcji jednocześnie
  • oszczędność czasu – brak potrzeby poświęcania go na pobieranie wymiarów, szukanie materiałów, ich zamawianie, dostawa
  • przyszłościowa inwestycja – wnętrza zaprojektowane przez profesjonalistę podwyższają wartość nieruchomości
  • kompleksowa obsługa – biura projektowe zapewniają swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług w ramach projektowania wnętrz, dlatego też klient nie musi zajmować się nimi we własnym zakresie

Wobec tego skorzystanie z usług projektowania wnętrz niesie ze sobą wiele zalet – to najlepszy sposób na to, aby zamieszkać w zachwycającej przestrzeni, która będzie przy tym cechowała się optymalną funkcjonalnością.

Na czym polega usługa projektowania wnętrz?

Usługa projektowania wnętrz może obejmować szereg różnych czynności, które razem pozwalają klientowi na uzyskanie kompleksowego wsparcia. W ramach usługi oferowane są głównie:

Konsultacja z klientem

Pierwszy etap, który polega na wizycie w miejscu, które ma być poddane aranżacji, a także na konsultacji z klientem, aby poznać jego oczekiwania w stosunku do wyglądu wnętrza.

Przygotowanie projektów

Projektowanie wnętrza obejmuje stworzenie kilku typów projektów. Pierwszym z nich najczęściej jest projekt koncepcyjny, który jest projektem ogólnym, prezentującym koncepcję wnętrza. Po jego akceptacji przez klienta biuro szykuje bardziej szczegółowy projekt wykonawczy, który jest podstawą do wykonania prac wykończeniowych.

Na tym etapie tworzy się także wizualizacje wnętrz – to komputerowe projekty pozwalające podejrzeć, jak wnętrza będą wyglądały po aranżacji.

Realizacja projektu i nadzór

Biuro projektowe czuwa nad wcieleniem projektu w życie. Zajmuje się również jego nadzorem autorskim, który ma na celu koordynację prac oraz doglądanie, czy wnętrza wykańczane są zgodnie z założeniami projektu.

Jak znaleźć dobre biuro projektowe?

Obecnie usługi projektowania wnętrz świadczone są przez wiele firm działających na terenie całego kraju – gdy chodzi o profesjonalne projekty wnętrz Kraków to jedno z tych miast, gdzie najlepsze biura projektowe w całym kraju.

Tutaj swoje usługi świadczy także biuro projektowe Quality Investment, które tworzy grupa doświadczonych specjalistów w zakresie projektowania wnętrz. Biuro to specjalizuje się głównie w realizacji projektów wnętrz „pod klucz” wraz z kompleksowym wykonawstwem.

10 lipca, 2019

Dodaj komentarz