Przestrzeń pod schodami – jak ją wykorzystać?

Schody są nieodłącznym elementem piętrowych domów, ale i spotkamy je także w jednopoziomowych, bardzo wysokich mieszkaniach, w których prowadzą one po prostu do antresoli. Najczęściej po wykonaniu schodów powstaje nam całkiem spora przestrzeń, która wcale nie musi pozostać pusta i bezużyteczna. Jak w ciekawy sposób wykorzystać to miejsce?

Zabudowanie regałem

Świetnym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni pod schodami jest wykonanie regału, który oczywiście zostanie wykonany pod konkretną przestrzeń. Warto postawić tutaj na spójność pomiędzy schodami oraz regałem. Coraz częściej spotykamy rozwiązania, w których schody wykonane są z tego samego materiału co regał i stanowią jego przedłużenie, boczną ściankę. Takie rozwiązanie nie tylko pięknie się prezentuje, ale i daje nam po prostu mnóstwo przestrzeni na ustawianie różnych bibelotów czy przechowywanie odzieży.

Wygodne miejsce do pracy

Jeśli sporo pracujemy w domu, na przykład przy komputerze, to z powodzeniem przestrzeń pod schodami możemy wykorzystać do stworzenia małego biura. Wystarczy pod schodami ustawić sobie biurko z lampką, wygodny fotel i kubek pysznej kawy. Meble staramy się oczywiście stylistycznie dopasować do wyglądu samych schodów.

Aneks kuchenny pod schodami

Narzekasz na bardzo mało miejsca w swoim mieszkaniu, które do tego zostało ograniczone przez schody? Spokojnie, przestrzeń pod nimi może stać się Twoim przytulnym aneksem kuchennym. Jeśli schody są odpowiednio szerokie, to bez problemu zmieścimy pod nimi blat kuchenny i kilka podstawowych elementów wyposażenia. Taki aneks kuchenny będzie nie tylko w pełni funkcjonalny, ale i bardzo przytulny.

Przestrzeń do trzymania rowerów

Wreszcie miejsce pod naszymi schodami może stać się świetnym parkingiem dla rowerów, jeśli oczywiście lubimy z nich korzystać. Mając rower miejski, polecamy nawiązać do miejskiego stylu przy budowie samych schodów, wykorzystując na przykład metalowe barierki. Całość będzie prezentowała się wyjątkowo okazale.

Schody w salonie

Na koniec drobna porada w przypadku schodów znajdujących się w salonie. Przestrzeń pod nimi może być z powodzeniem wykorzystana do ustawienia szafki RTV, a na niej telewizora i całego sprzętu elektronicznego, z którego korzystamy. Sofa wraz ze stolikiem kawowym umieszczone są na środku salonu i tak wykorzystaliśmy przestrzeń, która początkowo wydawała się stracona.

27 sierpnia, 2018

Dodaj komentarz