Przestrzeń pod schodami – okazja dla domów piętrowych i kilkupoziomowych apartamentów

Niektóre domy piętrowe oraz dwupoziomowe apartamenty pod swoimi schodami posiadają nieco przestrzeni, którą możemy na rozmaite sposoby zagospodarować. Jest to propozycja, którą warto rozważyć zwłaszcza w przypadku mieszkań o niewielkim metrażu. Rozwiązań jest natomiast całkiem sporo, a nasza decyzja powinna być, między innymi, podyktowana ewentualnymi brakami w przestrzeni czy funkcjonalności w pozostałych pomieszczeniach. Dzisiaj zaprezentujemy Wam kilka pomysłów na przestrzeń pod schodami innych niż „składzik na wszystko”, choć równie praktycznych.

Najbliżej do wspomnianego „składziku na wszystko” jest zaadaptowanie wspomnianej przestrzeni na garderobę bądź schowek na niektóre sprzęty, które trudno byłoby pomieścić w innych miejscach, jak rower czy elektryczna hulajnoga. Przestrzeń tę łatwo jednak zmienić w minimalistyczną, ale estetyczną garderobę. Zamontowanie niewielkich wieszaków bądź innych tego typu elementów pozwoli stworzyć łatwo dostępny i funkcjonalny obszar, gdzie sami domownicy lub nasi goście będą mogli zostawić kurtki bądź płaszcze.

Innym rozwiązaniem jest choćby… domowa winiarnia. Jest to szczególnie warty rozważenia pomysł, jeśli jesteśmy koneserami tego rodzaju alkoholu a trudno znaleźć nam miejsce na przechowywanie butelek w kuchni, salonie bądź innym pomieszczeniu. Przestrzeń pod schodami łatwo zaadaptować na ten cel montując specjalny zestaw półek bądź uchwytów, które dostaniemy w większości sklepów meblowych i z akcesoriami do wnętrz.

10 stycznia, 2020