RECEPCJA SERCEM HOTELU

Po wejściu do hotelu, gość kieruje swe kroki od razu na recepcję, co jest zupełnie naturalne, ponieważ to tu musi się zameldować i odebrać klucz do pokoju, a jest to oczywisty centralny punkt hotelu. Zza lady recepcyjnej wita gości zazwyczaj uśmiechnięty mężczyzna lub kobieta, który daje wskazówki dalszego działania, następnie udajemy się do przydzielonego pokoju. To, jakie odnosimy pierwsze wrażenie już od wejścia rzutuje mocno na nasze ogólne samopoczucie w hotelu, a każdy z nas chciałby poczuć się tam komfortowo, jakby był namiastką domu.

Lada powinna zatem być jak najlepszą wizytówką tego miejsca, reprezentuje bowiem cały hotel. Materiał i styl, w którym została wykonana musi pasować do ogólnego wystroju wnętrz obiektu. I tak na przykład, nowoczesny mebel nie będzie współgrał z klasycznym stylem pomieszczenia, a nie o takie zwrócenie uwagi gościa nam chodzi. Wymiary należy dostosować tak, by nie przytłaczały. Również kształt lady i elementy dekoracyjne pomagają uzyskać fantastyczny efekt wizualny, a kolorystyczne akcenty dopełniają całości. Ważne, by wszystkie one były integralne z resztą pomieszczenia. Wysokość lady recepcyjnej ma dwojakie znaczenie, po pierwsze przykuwa wzrok gościa, który od wejścia ma jasny sygnał dokąd powinien się udać w pierwszej kolejności. Po drugie jest przecież miejscem pracy, często w pozycji stojącej, więc musi być dostosowana tak, by pracownik nie odczuwał dyskomfortu. Skoro już mowa o funkcji praktycznej tego miejsca i tego mebla, warto zwrócić uwagę na część roboczą lady, zazwyczaj jest ona ukryta przed wzrokiem gościa, wyposaża się ją w szereg dodatkowych półek lub podestów w celu optymalizacji pracy recepcjonisty. Komputer należy ustawić tak, żeby pracownik nie był zmuszony do patrzenia w niego pod nieodpowiednim kątem. Na ladzie powinno być miejsce na niezbędne narzędzia, takie jak telefon, broszury informacyjne, cennik i regulamin, notesy i długopisy. Wszystko trzeba zorganizować tak, by utrzymanie porządku nie stanowiło problemu, bałagan nie idzie w parze z profesjonalizmem i dobrym wrażeniem.

Sklep Lobby posiada w swojej ofercie dość wzorów, by skomponować ladę recepcyjną, na miarę indywidualnych potrzeb każdego klienta. Nie ma znaczenia, czy przyjdzie on z gotowym projektem, czy będzie potrzebował wsparcia w stworzeniu go, pracownicy wykażą się rzeczowym i specjalistycznym podejściem.

9 grudnia, 2019