Spotkanie przy decoupage

  Co to jest decoupage?

    Wszystkim interesującym się technikami plastycznymi decoupague’u nie trzeba przedstawiać. Pochodzący z Syberii, gdzie w ten sposób ozdabiano groby przodków, przywędrował do Chin, potem do Włoch i innych krajów Europy. Decoupage polega na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru, zdjęcia lub serwetki (słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać).

 

Technika serwetkowa

 

Ostatnio   próbowałam swoich sił w postarzaniu przedmiotów poprzez woskowanie i ścieranie oraz poprzez spękania. Wszytko niby proste, zawsze się udaje, a jednak podczas pracy trzeba wykazać się cierpliwością i wprawą. Pierwsze dzieła nie wzbudzają ogromnego zachwytu ze względu na jakość wykonania, ale są miłe dla oka. A decoupage wciąga. Tym bardziej, że serwetkami zdobić można chyba wszystko: szkło, metal, drewno. Dzięki p. Ewie – ciepłej i wesołej, no i utalentowanej! – znam podstawy techniki serwetkowej. Pozostaje mi tylko dalej pogłębiać swoją wiedzę no i próbować, próbować i jeszcze raz próbować tworzyć śliczne cudeńka, które mogą stanowić wspaniały prezent pod choinkę czy inne okazje. Oto jeszcze ciepłe prace Mamymaj utrzymane w kolorach ziemi, czyli w tonacji beżowo-brązowej.

 

 

Pojemnik na serwetki już ma nowego właściciela, no i jeden z wieszaków też – myślę, że to dobre rzeczy na prezenty. Drugi zdobi ścianę w przedpokoju. Wisiorek wkładam jutro do pracy. Mała szkatułka w sam raz na biżuterię.
W najbliższym czasie poczynię też zakupy: farby, lakiery, pędzle – wszystko co potrzebne dla początkującego ,,artysty”.
No i rozpoczynam akcję SERWETKA! Tu apel do znajomych: zbieram papierowe serwetki z ciekawymi wzorami!
decoupage’u zawsze wychodzi coś unikatowego i pięknego. Tak jak na naszym spotkaniu: niby wszyscy ozdabiają wieszaki, krok po kroku przechodzą przez te same etapy, a jednak efekt jest powalający: każda praca inna, każda ma w sobie to ,,coś”, no i nikt nie może powiedzieć, że się nie udało. Tu wszystko można naprawić, zamaskować, dokleić, domalować. Dlatego ze starszymi dziećmi możemy tworzyć tą techniką! Sukces gwarantowany!

Pani Ewo, wielkie podziękowania, no i oczekiwania – tym razem na temat filcowych wariacji!!! Kolia z kabla i filcu moim marzeniem!!!

31 maja, 2013

Dodaj komentarz