Stosowanie kamienia w budownictwie

Kamień naturalny od dawien dawna był stosowany w budownictwie. Dzięki swoim właściwościom, kolorystyce, idealnie nadawał się do tworzenia wykończeń w wielu rodzajach budynków prywatnych, publicznych i biznesowych.

Kamień stosowany jest bez względu na panującą modę, zarobki a także upodobania. Jest na tyle uniwersalny, że zawsze jest na niego popyt, zawsze się sprawdzi. Oczywiście kamień kamieniowi nierówny, przede wszystkim widzimy różnicę w gęstości kamienia, jego wytrzymałości, barwie, odporności na ścieranie, nasiąkliwość.
Dlatego też w budownictwie stosuje się przede wszystkim granit, marmur i piaskowiec. Każdy z nich posiada indywidualne właściwości i kolorystykę, dzięki czemu ich przeznaczenie również jest inne. Granit jest najtwardszy, dlatego stosowany jest w najtrudniejszych, najczęściej eksploatowanych miejscach. Marmur z kolei wykorzystywanych jest do elementów dekoracyjnych, niemniej również dobrze sprawdzi się na posadzkach i schodach. Dobrze położony kamień stanowi inwestycję na co najmniej kilkadziesiąt lat.

30 września, 2015

Dodaj komentarz