Stwórz swoje miejsce na codzienną kawę

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że to w salonie mamy swój „mały azyl”. Że to właśnie salon jest miejscem, w którym odpoczniemy po najcięższym nawet dniu. To w salonie delektujemy się cennymi chwilami tylko dla siebie i cieszymy spotkaniami z bliskimi. Salon umożliwia nam wygodę, swobodę i komfort, jakiego potrzebujemy. Codzienna kawa, odpoczynek czy praca w salonie – tak, ale tylko z funkcjonalnie zaprojektowaną, modną ławą! A najlepiej taką w okrągłym wydaniu. Bo taka ława wniesie do Twojego wnętrza nie tylko funkcjonalizm, ale i rewelacyjną, designerską stylistykę.

Okrągłe ławy to obecnie aranżacyjny hit salonowych pomieszczeń. Na rynku znajdziemy wiele ich różnorodnych modeli, od jasnych po ciemne, od eleganckich i wytwornych po ekstrawaganckie i swobodne stylistycznie. Wiele ciekawych modeli znajdziemy w meblarskim sklepie internetowym Edinos. Okrągły blat mebla kawowego to praktycyzm i wygoda na co dzień. Ponieważ ława z okrągłym blatem jest lepiej ustawna i zazwyczaj zajmuje mniej miejsca niż ławy o bardziej klasycznych, czyli prostokątnych blatach. Jest więc to maksymalnie zgrabny mebel do salonów, pokoi ale i kawiarni.

Niektóre z projektów okrągłych ław wręcz zadziwiają. Na pewno należy do nich taka ława, która powstała poprzez połączenie ze sobą dwóch lub trzech blatów. Ktoś, kto zaprojektował tego typu modele, kierował się na pewno funkcjonalizmem. Duże ławy wyglądają raczej nieatrakcyjnie. Duże są przecież stoły. Więc dla tych, którzy potrzebują dużo miejsca przy kawowych chwilach wymyślono podwójne i potrójne ławy! Co więcej, niektóre z nich mają składane konstrukcje, więc blaty można po prostu zsunąć i uzyskać klasyczną ławę – z jednym blatem. Inną świetną, a przede wszystkim wyszukaną i nietypową propozycją ław okrągłych jest taka, która posiada szklany blat a jej podstawę stanowią połączone ze sobą, eleganckie kule. Elegancko, a zarazem modernistyczne wyglądają ławy w kontrastujących barwach – czerni i bieli. Gdy są one dodatkowo laminowane na wysoki połysk, to już w ogóle cieszą oko gustownością.

Z kolei każda skandynawska aranżacja polubi się z takimi białymi ławami na wdzięcznych, drewnianych nóżkach. Loftowe salony pokochają drewniano – czarne konstrukcje okrągłych ław. Wielbiciele maksymalnej wygody powinni postawić na „otwarte” okrągłe ławy, to znaczy takie, w środku których można umieścić różne przedmioty. Ława – schowek? Czemu nie! Okrągłe ławy z blatami w formie praktycznych tac to z kolei doskonałe modele szczególnie do kawiarni, gdzie kawa pita jest za kawą. A może lubisz meblowe detale wykonane w złotym kolorze? Na szczęście są okrągłe złote, złoto – czarne czy złoto – srebrne ławy. Do eklektycznych wnętrz rewelacyjne będą pasować designersko zaprojektowane blaty. Takie, które są połączeniem różnych kolorów czy różnych surowców. Bo blat nie zawsze musi być jednolity. Jak widać, można wymieniać bez końca modele nowocześnie skonstruowanych ław. Warto zerknąć na strony o tematyce aranżacyjnej, gdzie często okrągłe ławy są zwizualizowane. Ich formy w designerskich wnętrzach niejednokrotnie stanowią główną, najważniejszą, a w dodatku jakże praktyczną atrakcję.

Stwórz swoje miejsce na codzienną kawę. W atrakcyjnym, stylowym otoczeniu wszystko staje się przyjemniejsze. Jest to niezwykle ważne dla naszego relaksu, bo właśnie w zaprojektowanych wygodnie i zgodnie z naszym gustem wnętrzach oddychamy pełną piersią i czujemy się swobodnie. Okrągłe ławy, które podbijają meblarski rynek na pewno pomogą stworzyć w salonie czy kawiarni atmosferę pełną luzu, modernistycznego szyku i klasy w nowoczesnym wydaniu.

17 lutego, 2019

Dodaj komentarz