Styl kolonialny -proste ,egzotyczne meble

Projektowanie wnętrz w stylu kolonialnym oparte jest na zastosowaniu prostych ,zdobionych mebli, wykonanych z takich materiałów jak mahoń,teak,yenge,palisander,akacja azjatycka, mango, wiklina czy też bambus . W kolorach ziemi, piasku, brązu oraz bieli . Narodziny stylu kolonialnego miały miejsce na przełomie XVII i XIX wieku. Poniżej kilka zdjęć prezentujących niniejszy styl .

Oto jadalnia w stylu kolonialnym, charakteryzująca się ciemnym, drewnianym umeblowaniem, które doskonale prezentuję się w połączeniu z bielą. Łagodnie zdobiona stylowa komoda , na której znajdują się drobne przedmioty  w kolorze bieli oraz niewielkie meble na zastawę stołową stanowią idealne dopełnienie tego wnętrza:

  Fot: e-mieszkanie.pl

W salonie doskonale sprawdzi się niewielki stolik , wiklinowe kosze na drobiazgi oraz wiklinowa sofa  z poduszkami w kolorze brązu, bieli bądź kawy z mlekiem.  Meble w stylu kolonialnym na domową biblioteczkę , idealnie odnajdą się we wnętrzu salonu :

Fot:czterykaty.pl

Kolonialna sypialnia , to przede wszystkim elegancja w prostocie .Duże łoże z baldachimem w połączeniu z bielą  i brązem olśniewa . Lecz idealnie  w tym wnętrzu sprawdzi się również złoto , które nada odpowiedni klimat sypialni:

  Fot:luczakowie.pl

Sypialnia może być nieco nowocześniejsza  ,  jeśli wyposażona zostanie  w  proste meble kolonialne w połączeniu z nowoczesnością . Tak jak zostało to zaprezentowane na poniższym obrazku:

  Fot:projektujsam.pl

2 grudnia, 2012

Dodaj komentarz