Styl skandynawski w domu

Mimo dostępnych wielu rozwiązań i technologii, wielu z nas niejako odsuwa się od tego, stawiając na minimalizm. Widzimy to bardzo często u młodych ludzi, którzy świadomie rezygnują z dobrodziejstw tego świata.

Taki styl można również wyrazić poprzez własne wnętrze, tak zaprojektować pomieszczenie, by cechował go minimalizm. Przykładem może być styl skandynawski. Jasny, rozświetlony pokój, pełen minimalizm, to wszystko zapewnia styl skandynawski. Zacząć warto od podłogi. Podłoga najczęściej wykonana jest z drewna.

Skandynawskie meble również wykonane są z jasnego drewna. Ewentualnie maluje się je na kolor szary lub biały. Nie bez znaczenia jest również oświetlenie. Rzadko znajdują się firanki bądź zasłony. Raczej wybierane są rolety.

Dzięki temu wnętrza są pełne naturalnego światła, są jaśniejsze i bardziej przestronne. Lampy powinny być metalowe lub szklane, czasami papierowe abażury. Wnętrze powinno być pomalowane na jasny kolor, biele, szarości. beże. Charakterystycznym elementem jest cegła bielona.

Kolory te równoważone są przez ciemne odcienie grafitu czy brązu. A tym samym koszt wykonania niewielki.

12 czerwca, 2015

Dodaj komentarz