Styl szkocki – idealny na urządzenie gabinetu

Mało kto wie, że coraz częściej urządza się wnętrza w stylu szkockim. Który wyróżnia się zastosowaniem motywu kratki. Do całkiem nie dawna nie był to preferowany styl , rzadko kiedy wybierany do wystroju wnętrz mieszkań. Powszechnie coraz częściej można go spotkać w współczesnych wnętrzach ,szczególnie aranżowane są gabinety w tymże stylu. Oto poniżej kilka przykładów zaaranżowanych wnętrz w wyżej wymienionym stylu.

Krata  to znak rozpoznawczy Szkocji, nie trudno jest się domyśleć , że  jest ona również nieodłącznym motywem szkockiego stylu.  Tkaniny we wzorze kratki, wykorzystywane są do tapicerki mebli czy też tworzą idealny wzór na narzuty, obrusy i inne tego rodzaju dodatki.

fot.pl123rf.com

Styl szkocki idealnie odnajduję się w wnętrzu gabinetu. To surowy styl, który najlepiej sprawdza się właśnie w tym miejscu.  Fotele obite tapicerką w wzorze kraty oddają specyficzny klimat tego wnętrz , do tego proste a zarazem solidne drewniane meble dają zaskakująco dobry efekt.

fot.czterykaty.pl

Współczesny salon można urozmaicić z połączeniem stylu szkockiego. Dodając do niego szkocki motyw w postaci kratki. W tym przypadku wyposażono wnętrze salony o  poduszki i obrus w wzorze kratki. Również idealnie odnajdują się w tymże salonie kratka na ścianach , zaczerpnięta ze stylu szkockiego , która jak dotąd rzadko jest spotykana w aranżacji takiego miejsca. W tym przypadku efekt jest ciekawy i oryginalny. Co potwierdza tezę , że współczesny styl doskonale sprawdza się w połączeniu ze stylem szkockim.

Fot.czterykaty.pl

13 grudnia, 2012

Dodaj komentarz